Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Artystki i artyści, do dzieła! - warszawskie stypendia artystyczne na 2022

Artystki i artyści, do dzieła! - warszawskie stypendia artystyczne na 2022

reklama
Twórczynie i twórcy działający w Warszawie jak co roku mają szansę na finansowe wsparcie od miasta. Już 15 sierpnia rozpocznie się nabór do stypendiów artystycznych na 2022 rok.

Warszawa funduje stypendia artystyczne dla osób, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Wsparcie przyznawane jest w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. ­­

"Stypendia pozwalają realizować pomysły artystyczne najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom i twórczyniom, zarówno tym z dorobkiem, jak i debiutującym. Projekty z różnych dziedzin współtworzą bogatą ofertę kulturalną stolicy" – podkreśla Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Warszawa przyznaje stypendia artystyczne od 2009 roku. Do tej pory miasto przeznaczyło na ten cel ponad 12 milionów złotych (na rok 2021 przyznano 52 stypendia o łącznej wysokości prawie 1,9 mln). Twórcy, którzy otrzymali takie wsparcie podkreślają, że „daje to dużą wolność, pomaga skupić się na pracy twórczej, pobudza kreatywność, mobilizuje do działania”.

Zasady obecnego naboru są podobne jak przed rokiem: zgłoszenia przyjmowane będą od 15 sierpnia do 30 września, za pośrednictwem specjalnego formularza w Elektronicznym Systemie do Obsługi Stypendiów. Szczegóły na stronie www poświęconej stypendiom.

źródło informacji: Urząd m.st. Warszawy
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👍 Polub na FB