Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koronawirus – jak szukać pracy?

Koronawirus – jak szukać pracy?

reklama
W dobie pandemii poszukiwanie pracy staje się jeszcze większym wyzwaniem. Obecnie większość aspektów naszego życia sprowadza się bowiem do sfery wirtualnej. W całym procesie nie pomagają także obostrzenia, które zamroziły znaczną część polskiej gospodarki, tym samym pozbawiając pracy ogromną ilość osób.

Jak rozpocząć poszukiwania?

Poszukując zatrudnienia w trakcie pandemii koronawirusa, istotna jest przede wszystkim bieżąca analiza sytuacji rynkowej. Chodzi tu przede wszystkim o zweryfikowanie, jakie branże obecnie poszukują pracowników. Jest to o tyle istotne, iż nie warto tracić czasu na wertowanie ofert pracy w firmach, które od kilku miesięcy starają się unormować własne funkcjonowanie, często w tym celu zwalniając rzesze pracowników.

Pierwszym krokiem powinno być więc przejrzenie aktualnie pojawiających się ofert na ogólnopolskich oraz lokalnych portalach z ogłoszeniami. W tym celu warto odwiedzić platformę Pracuj.pl. To właśnie one dadzą poszukującemu ogląd w sytuacji, ukazując, które branże prowadzą aktywny nabór na stanowiska. W tym trudnym czasie bardzo często istotne staje się znalezienie jakiegokolwiek zatrudnienia, które zapewni pracownikowi płynność finansową.

Które branże potrzebują pracowników?

Pomimo negatywnego wpływu pandemii na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw, niektóre sektory w dalszym ciągu prowadzą aktywną rekrutację. Na zwiększoną liczbę ofert można liczyć chociażby w branży spożywczej, kosmetycznej czy farmaceutycznej. Mowa tu przede wszystkim o zatrudnianiu osób do działu obsługi klienta – do sklepów czy drogerii. Potrzebni są także pracownicy na stanowiska produkcyjne.

Duże zapotrzebowanie na personel występuje także w branży logistycznej. Stale zwiększający się popyt na internetowe zakupy sprawia, że przewoźnicy potrzebują większej ilości pracowników, by na czas obsłużyć wszystkich klientów. Izolacja wiąże się także z koniecznością zamawiania jedzenia z dowozem. Z tego względu do restauracji poszukiwani są również dostawcy posiłków.

Na brak ofert pracy nie mogą narzekać również osoby trudniące się branżą IT. To właśnie wirtualny świat cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Dodatkowo wykonywana przez nich praca może bez komplikacji odbywać się w trybie zdalnym. Brak szczególnych zmian w zatrudnieniu zauważono także w takich sektorach, jak: księgowość, finanse czy budownictwo. Bez modyfikacji pozostaje również branża zajmująca się obsługą klienta.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama