Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Gdzie dobrze zjeść w stolicy?

Gdzie dobrze zjeść w stolicy?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Każdego dnia powinniśmy się odżywiać jak najlepiej. Jednak nie jest to takie proste, kiedy jesteśmy zapracowani i zabiegani od rana do wieczora. Mieszkańcy Warszawy mają dużo szczęścia, ponieważ w stolicy jest co zjeść i otwierają się coraz to nowe restauracje. Warszawa ma zatem w czym wybierać. W ścisłym centrum Warszawy aż roi się od nowych restauracji.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Gdzie zjeść dobry lunch - Warszawa uwielbia jadać „na mieście” wyjątkowe dania główne
  • Czym kierować się przy wyborze dobrej restauracji?
  • Gdzie zjeść pyszny posiłek i wypić dobre wino?

Polacy coraz chętniej jadają w restauracjach. Ten trend jest najbardziej widoczny w dużych miastach. Mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Gdańska czy poznania bardzo chętnie jadają poza domem. Na mieście jadamy już nie tylko obiady czy kolacje, ale także śniadania i coraz chętniej próbujemy nowych smaków z całego świata i cieszymy się ich wyjątkowym smakiem (https://znajdzlunch.pl/warszawa/sniadania ). Kochamy sezonowe owoce i lubimy kiedy szefem kuchni jest kucharz z zagranicy.

Restauracyjne śniadania- Warszawa i duże miasta kreują trendy i smakołyki takie jak owoce morza

Jak już wspominaliśmy osoby z dużych miast bardzo chętnie odwiedzają restauracje. Obecnie nie interesuje nas już tylko kuchnia polska. Cenimy sobie miejsca, gdzie nie brakuje owoców morza czy ryb. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się kuchnia wegańska oraz dania kuchni wegetariańskiej. Polacy są bardzo otwarci na eksperymenty kulinarne oraz na nowe nieznane smaki. Chętnie testujemy nasze kubki smakowe próbując najlepszych pizz neapolitańskich w wersji dla wegan czy smakując wegańskie sushi i wegański ramen. Coraz częściej zamawiamy też jedzenie do domu. Korzystamy wtedy ze specjalnych aplikacji lub stron do zamawiania jedzenia takich jak znajdzunch.pl.

Światowe obiady – Warszawa to miejsce, gdzie powstaje najwięcej nowych restauracji

W niejednej restauracji w menu znajdziecie egzotyczne dania, których bardzo chętnie próbujemy. Uznaniem Polaków cieszy się kuchnia azjatycka, kuchnia indyjska czy kuchnia włoska (https://znajdzlunch.pl/warszawa/lunche ). Choć ta ostatnia już chyba nieco nam się znudziła. Wielkomiejskie tutejsze jedzenie to lista wielu bardzo różnych propozycji żywieniowych. Obecnie zwykły rosół nam już nie wystarcza. Choć rodzima kuchnia ma zagorzałe stałe grono zwolenników. Poza rodzajem jedzenia liczy się też dla nas klimat restauracji. Najczęściej niezobowiązująca atmosfera to, to czego szukamy oprócz dobrego jedzenia. 

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę