Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Najczęstsze błędy popełniane w CV

Najczęstsze błędy popełniane w CV

reklama
Pierwszym etapem poszukiwania pracy jest utworzenie CV, które będzie stawiać kandydata w jak najlepszym świetle, podkreślając jego zalety i doświadczenie. Każdy, kto decyduje się na samodzielne utworzenie takiego dokumentu, powinien postawić się na miejscu pracodawcy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nadesłane CV jest na tyle atrakcyjne, aby rekrutacja zakończyła się sukcesem?

Kilka słów o CV

Curriculum vitae, powszechnie znane jako CV, bardzo często stanowi formę pierwszego kontaktu pracodawcy z kandydatem. W związku z tym musi być ono dopracowane w każdym szczególe. To właśnie od niego zależy, czy aplikujący zostanie zaproszony do kolejnego etapu rekrutacji, tym samym zwiększając swoje szanse na objęcie stanowiska w firmie.

Jakich błędów unikać, podczas tworzenia CV?

Przelewanie swojego doczesnego doświadczenia na papier, wydaje się sprawą bardzo prostą. Jednak gdy dojdzie do momentu, w którym kandydat rozpoczyna pracę nad dokumentem, często okazuje się, iż zadanie to wcale takie nie jest. Co więcej, bardzo łatwo w nim o popełnienie błędu – zarówno w części merytorycznej, jak i estetycznej.
Do najczęstszych błędów należą… błędy językowe. Czyli literówki, błędy gramatyczne czy interpunkcyjne. CV to dokument, w którym kandydat przedstawia siebie w profesjonalny sposób. Dlatego obecność któregokolwiek z nich może sprawić, że pracodawca na stracie skreśli nadesłaną kandydaturą. Bardzo często powielanym błędem jest również chaotyczna forma. Nieuporządkowana, niestrukturyzowana treść bywa trudna do zinterpretowania. Najlepiej więc trzymać się jednej kompozycji, która oddziela od siebie poszczególne segmenty informacyjne. Gdy CV jest zbyt nieczytelne, rekruter może nie chcieć tracić czasu na jego analizowanie.
Kardynalnym błędem jest także podawanie w CV nieprawdziwych informacji. Fałszywe miejsca zatrudnienia, wymyślone kompetencje czy zawyżony poziom znajomości języków obcych mogą okazać się dla kandydata gwoździem do trumny. Ważne jest również, by w dokumencie znalazły się wyłącznie istotne dane.

Internetowe kreatory CV

Bez wątpienia tworzenie CV to bardzo ważny moment w życiu każdego, kto poszukuje pracy. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów, zawsze można skorzystać z pomocy Internetu – a konkretnej bezpłatnego kreatora CV, dostępnego na platformie Pracuj.pl. Wystarczy wybrać najatrakcyjniejszy szablon i uzupełnić go o niezbędne dane. Teraz pozostaje tylko rozesłać dokument potencjalnym pracodawcom!
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧