Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa uruchamia własną platformę VOD

Warszawa uruchamia własną platformę VOD

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Festiwal FREEKWENCJA będzie pierwszym dostępnym wydarzeniem na nowej warszawskiej platformie VOD. Od dzisiaj można zakładać konta użytkownika.

W niedzielę 12 września o godz. 19 można będzie obejrzeć między innymi Dawida Podsiadłę, Artura Rojka i Kasię Lins. Wydarzenie będzie dostępne bezpłatnie, wystarczy założyć konto na vod.warszawa.pl.
Szczegóły dotyczące koncertu w wydarzeniu (kliknij tutaj).

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o publiczności. Pod jednym adresem znajdą się filmy, spektakle, koncerty, nagrania z wystaw, podcasty, czyli wszystko to, co składa się na kulturalną ofertę warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń.

Budowę vod.warszawa.pl sfinansowało m.st. Warszawa, a zrealizowało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Na nowej platformie część produkcji będzie biletowana, część – udostępniana bezpłatnie. O rodzajach materiałów, czasie i rodzaju ich dostępności decydują wspomniane instytucje i organizacje. To one są odpowiedzialne za ich publikację i to one kreują zawartość programową platformy, która jest cyfrowym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w warszawskiej kulturze.

Dostępne na platformie materiały będą oznaczone informacjami o ograniczeniach wiekowych, możliwe będzie także wprowadzenie tzw. kontroli rodzicielskiej w ramach konta użytkownika.

Platforma jest przyjazna i dostępna. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami materiały (np. koncerty, spektakle czy filmy) można będzie uzupełniać o audiodeskrypcję, napisy lub tłumaczenie na język migowy. Osoby nie mówiące po polsku będą mogły zmienić w ustawieniach język nawigacji na angielski, rosyjski czy ukraiński, a instytucje będą mogły umieszczać treści audiowizualne w czterech wersjach językowych (w formie napisów lub treści zaopatrzonych w tłumaczenie lektorskie).

Szczegóły na na vod.warszawa.pl. :)

źródło informacji: Urząd m.st. Warszawy
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę