Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa uruchamia własną platformę VOD

Warszawa uruchamia własną platformę VOD

reklama
Festiwal FREEKWENCJA będzie pierwszym dostępnym wydarzeniem na nowej warszawskiej platformie VOD. Od dzisiaj można zakładać konta użytkownika.

W niedzielę 12 września o godz. 19 można będzie obejrzeć między innymi Dawida Podsiadłę, Artura Rojka i Kasię Lins. Wydarzenie będzie dostępne bezpłatnie, wystarczy założyć konto na vod.warszawa.pl.
Szczegóły dotyczące koncertu w wydarzeniu (kliknij tutaj).

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o publiczności. Pod jednym adresem znajdą się filmy, spektakle, koncerty, nagrania z wystaw, podcasty, czyli wszystko to, co składa się na kulturalną ofertę warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń.

Budowę vod.warszawa.pl sfinansowało m.st. Warszawa, a zrealizowało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Na nowej platformie część produkcji będzie biletowana, część – udostępniana bezpłatnie. O rodzajach materiałów, czasie i rodzaju ich dostępności decydują wspomniane instytucje i organizacje. To one są odpowiedzialne za ich publikację i to one kreują zawartość programową platformy, która jest cyfrowym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w warszawskiej kulturze.

Dostępne na platformie materiały będą oznaczone informacjami o ograniczeniach wiekowych, możliwe będzie także wprowadzenie tzw. kontroli rodzicielskiej w ramach konta użytkownika.

Platforma jest przyjazna i dostępna. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami materiały (np. koncerty, spektakle czy filmy) można będzie uzupełniać o audiodeskrypcję, napisy lub tłumaczenie na język migowy. Osoby nie mówiące po polsku będą mogły zmienić w ustawieniach język nawigacji na angielski, rosyjski czy ukraiński, a instytucje będą mogły umieszczać treści audiowizualne w czterech wersjach językowych (w formie napisów lub treści zaopatrzonych w tłumaczenie lektorskie).

Szczegóły na na vod.warszawa.pl. :)

źródło informacji: Urząd m.st. Warszawy
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę