Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich

📌 adres: ul. Mordechaja Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

👍 FB: @polinmuseum

💻 www: Polin.pl
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! W związku z pandemią koronawirusa instytucje kultury (teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury itd.) pozostają zamknięte do 25 kwietnia.

Muzeum POLIN jest punktem odniesienia dla wszystkich zainteresowanych dziedzictwem Żydów polskich oraz znakiem dokonującego się przełomu we wzajemnych stosunkach Polaków i Żydów. Sto tysięcy Żydów przyjeżdżających corocznie do Polski znajdzie w nim najważniejsze informacje, które pozwolą im świadomie kształtować własne plany podróży do miejsc rodzinnej historii. Istnienie muzeum ma za zadanie wspomóc rozwój tożsamości żydowskiej wśród odradzającej się wspólnoty Żydów polskich, a jednym z jego zadań jest wspieranie inicjatyw lokalnych i ogólnokrajowych, podejmowanych w demokratycznej Polsce, aby na nowo przemyśleć doświadczenie współżycia obu społeczności. Program muzeum jest swego rodzaju punktem wyjścia dla debat zarówno na temat jasnych, jak i ciemnych kart polsko-żydowskiej przeszłości. Daje ogólną orientację, wyznacza kierunki, zachęca do samodzielnej eksploracji rzadko odwiedzanych miejsc.

Muzeum POLIN jest jednak nade wszystko miejscem spotkań ludzi, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, chcą zmierzyć się ze stereotypami i ograniczyć zjawiska zagrażające współczesnemu światu, takie jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. W tym sensie jest to miejsce dla wszystkich, promieniujące ideami otwartości, tolerancji i prawdy.

Muzeum Historii Żydów Polskich GODZINY OTWARCIA:

czwartek | piątek
muzeum czynne: 10:00–16:00
ostatnie wejście na wystawę czasową: 15.30
ostatnie wejście na wystawę stałą: 15:00
W CZWARTKI wstęp na wystawy jest BEZPŁATNY

sobota | niedziela
muzeum czynne: 10:00–18:00
ostatnie wejście na wystawę czasową: 17.30
ostatnie wejście na wystawę stałą: 17:00

poniedziałek | wtorek | środa
muzeum nieczynne dla zwiedzających

Kasy są otwarte w godzinach otwarcia muzeum. Godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Prosimy o zaplanowanie wizyty w muzeum z uwzględnieniem czasu na kontrolę bezpieczeństwa przed wejściem do muzeum.

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

! zgłoś błąd/zmianę

Nadchodzące wydarzenia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!