Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie

📌 adres: Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)

👍 FB: @Muzeum.Lazienki.Krolewskie

💻 www: lazienki-krolewskie.pl
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! W związku z pandemią koronawirusa instytucje kultury (teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury itd.) są zamknięte do (minimum) 31 stycznia.

Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. 1 czerwca 2019 r. wolny wstęp obowiązuje do wszystkich obiektów Muzeum oraz na wystawy stałe i czasowe.

Bezpłatne zwiedzanie
1 czerwca 2019, godz. 10:00
Łazienki Królewskie

-----

Muzeum Łazienki Królewskie, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, to miejsce niezwykłe i magiczne. O jego pięknie stanowi połączenie klasycystycznej architektury i zjawiskowej przyrody.

Ogrody Łazienkowskie liczą aż 76 ha powierzchni i składają się na nie trzy różne pod względem stylistycznym założenia: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny oraz Ogród Modernistyczny. Muzeum Łazienki Królewskie to nie tylko piękne wnętrza i przestrzenie. To również unikatowe kolekcje sztuki, wśród których można znaleźć dzieła wielu znamienitych twórców.

Muzeum Łazienki Królewskie to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, w której klasycystyczna architektura harmonijnie łączy się z naturalnym otoczeniem, tworzącym zjawiskowe ogrody. Można tu nie tylko odpocząć, obserwując przyrodę, ale też pogłębić znajomość oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury, jak:
- Pałac na Wyspie - jeden z najcenniejszych polskich zabytków z Królewską Galerią Obrazów;
- Starą Oranżerię, w której znajdują się Królewska Galeria Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata oraz Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich;
- Pałac Myślewicki, w którym zachowały się oryginalne polichromie Jana Bogumiła Plerscha, m.in. widoki Rzymu i Wenecji;
- Biały Domek, pierwszą budowlę wzniesioną w Łazienkach Królewskich z inicjatywy Stanisława Augusta, w której mieści się Królewska Galeria Grafiki;
- Podchorążówkę z Salonem Pamiątek Ignacego Jana Paderewskiego czy malowniczo położony Amfiteatr.

U nas zawsze coś się dzieje: organizujemy festiwale, pokazy, wystawy, warsztaty czy spotkania - dla każdego coś się znajdzie!

Obiekty muzeum otwarte są 7 dni w tygodniu. Do ogrodów zapraszamy codziennie od rana do wieczora.
Bilety wstępu można nabyć w kasach w Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii i Podchorążówce.

Od 1 czerwca 2019 r. dniem bezpłatnego zwiedzania Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział MŁK jest piątek.

Uprzejmie informujemy, że możliwe jest czasowe wyłączenie dostępności poszczególnych obiektów - Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego - dla zwiedzających. Prosimy o kontakt z Działem Rezerwacji 22 50 60 028 w celu uzyskania dalszych informacji.

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

! zgłoś błąd/zmianę

Nadchodzące wydarzenia w Łazienkach Królewskich

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)