Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

reklama
📌 adres: ul. Szwoleżerów 9 (pokaż na mapie)

👍 FB: @muzeumwarszawa

💻 www: Strona Muzeum
MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA
Park Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa to unikatowe na skalę europejską muzeum o profilu przyrodniczo-historycznym, które łączy i w oryginalny sposób prezentuje problematykę łowiecką i jeździecką. Położone jest w Parku Łazienki Królewskie w Warszawie. Muzeum posiada zbiory liczące około 10 tysięcy obiektów z Polski i Europy Zachodniej, datowane na połowę XIX wieku i na wiek XX: trofea łowieckie, akcesoria myśliwskie, broń białą, meble, powozy, dokumenty, judaika, fotografie, bogaty zbiór biblioteczny oraz związane z tematyką łowicką i jeździectwem malarstwo, grafikę, rzeźbę, rzemiosło artystyczne. W budynku głównym Muzeum (Koszary Kantonistów, zw. też Koszarami Inwalidów) obejrzeć można stałe wystawy przyrodnicze ukazujące, często rzadkie lub zagrożone, zwierzęta i ptaki polskie oraz faunę egzotyczną. W Muzeum są także interesujące ekspozycje historyczne. Możemy obejrzeć Polski salon myśliwski XIX/XX wieku prezentujący trofea i przedmioty sztuki, często dzieła wybitnych artystów, związane z myśliwską kulturą polskiego dworu dawnej Rzeczypospolitej. W Powozowni im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego prezentowane są pojazdy konne oraz akcesoria jeździeckie i zaprzęgowe.
Muzeum prowadzi wszechstronną działalność edukacyjną, wystawienniczą i badawczą. Organizowane są tu wystawy czasowe, wykłady, spotkania ze znawcami tematu, pokazy slajdów, lekcje muzealne, przyjęcia urodzinowe i imieninowe dla dzieci i młodzieży. Zwiedzający mogą skorzystać z multimedialnych encyklopedii, czytelni, obejrzeć filmy przyrodnicze, posłuchać głosów przyrody. W sklepiku znaleźć można pamiątki i wydawnictwa Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Ekspozycje są w pełni klimatyzowane, a parter budynku głównego Muzeum i Powozownia im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego przystosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Godziny otwarcia Muzeum: wtorek - niedziela: 10.00-16.30

Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających w Nowy Rok (1 stycznia), Święto Trzech Króli (6 stycznia), Święta Wielkanocne (Wielka Sobota oraz Wielkanocna Niedziela i Poniedziałek), Boże Ciało, Święto Wszystkich Świętych (1 listopada), Święto Niepodległości (11 listopada), Święta Bożego Narodzenia (24, 25 i 26 grudnia) oraz Sylwester (31 grudnia).

Dniem bezpłatnego zwiedzania Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział MŁK jest piątek.

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

 zgłoś błąd/zmianę

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama