Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie

📌 adres: Aleje Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)

👍 FB: @MuzeumNarodowe

💻 www: MNW.art.pl
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Narodowe w Warszawie, założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych, to jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Muzeum Narodowe znalazło ważne miejsce w planach nowego państwa i jego stolicy – Warszawy. Modernistyczny gmach, siedzibę muzeum, wzniesiono w latach 1927–1938. Dziś zbiory MNW liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności, i obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, a także przedmioty sztuki użytkowej, wzornictwo i sztukę nowych mediów.

MNW to znacznie więcej niż arcydzieła świetnie znane ze szkolnych podręczników, takie jak Bitwa pod Grunwaldem Matejki, Bociany Chełmońskiego czy Dziwny ogród Mehoffera, które można podziwiać w Galerii Sztuki XIX Wieku. W gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3 zobaczymy także ekspozycję średniowiecznego malarstwa nubijskiego w Galerii Faras, Galerię Sztuki Średniowiecznej, Galerię Sztuki Dawnej - europejskiego i staropolskiego rzemiosła artystycznego, malarstwa i rzeźby oraz Galerię Sztuki XX i XXI wieku, w której najwcześniejsze prace pochodzą z pierwszej dekady ubiegłego stulecia, najnowsze zaś powstały w ciągu kilku ostatnich lat.

Godziny otwarcia
poniedziałki: nieczynne
wtorki–środy: 11.00–18.00
czwartki: 11.00–20.00
piątki: 10.00-20.00 (od 17.00 do 20.00 bilety tańsze o 50%)
soboty–niedziele: 11.00–18.00
Kasy kończą sprzedaż biletów 45 minut przed zamknięciem Muzeum.

We wtorki wstęp wolny do galerii stałych.

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

! zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!