Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

reklama
📌 adres: Freta 16 (pokaż na mapie)

💻 www: mmsc.waw.pl
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie powstało w 1967 r. w miejscu urodzenia dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Mieści się przy ulicy Freta 16 w XVIII-wiecznej kamienicy, gdzie matka Marii prowadziła pensję dla dziewcząt. Po śmierci uczonej w elewację budynku wmurowano pamiątkową tablicę.

Muzeum ma charakter biograficzny. Ekspozycję stałą tworzy obszerny zbiór oryginalnych notatek i listów Marii Skłodowskiej-Curie, a także fotografii, dokumentów oraz rzeczy osobistych uczonej i jej rodziny.

Wśród eksponatów znajdują się rzeźby autorstwa znanych polskich artystów.

Fragment wystawy zaaranżowano na laboratorium paryskie Państwa Curie, w którym prezentowane są przyrządy pomiarowe, zaprojektowane przez Piotra Curie. Część ekspozycji upamiętnia noblistkę na znaczkach, medalach i banknotach.

Muzeum gromadzi zbiory, organizuje wystawy czasowe, wykłady, spotkania autorskie i wydarzenia artystyczne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Prowadzi także sprzedaż książek i pamiątek związanych z uczoną.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie patronuje przedsięwzięciom poświęconym noblistce, jak również innym kobietom w nauce i kulturze. Utrzymuje kontakt z krewnymi Marii oraz organizuje spotkania z ich udziałem.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zaprasza od wtorku do soboty, w godz. 12.00 - 18.00.
wtorek - zwiedzanie bezpłatnie (dotyczy tylko osób indywidualnych)

 zgłoś błąd/zmianę

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!