Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

📌 adres: Pańska 3 (pokaż na mapie)

👍 FB: @MuzeumSztukiNowoczesnej

💻 www: Artmuseum.pl
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, do czasu wybudowania Muzeum na placu Defilad w roku 2022, ma dwie siedziby.

1. Muzeum nad Wisłą

Wiosną 2017 roku Muzeum zainaugurowało działalność swojej nowej przestrzeni wystawienniczej, nazwanej „Muzeum nad Wisłą”, dla odróżnienia od głównej siedziby instytucji przy ulicy Pańskiej 3.
Położone na Powiślu, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), Muzeum nad Wisłą mieści się w pawilonie projektu austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, a jego fasadę pokrywa projekt plastyczny Sławomira Pawszaka. W Muzeum nad Wisłą, oprócz sali, gdzie prezentowane są wystawy czasowe, znajdują się kawiarnia, księgarnia oraz niewielkie centrum edukacyjne. Budynek otoczony jest tarasami na działania plenerowe. Wstęp na wykłady i dyskusje jest wolny, na wystawy i warsztaty odpłatny.

GODZINY OTWARCIA
wtorek-czwartek, godz. 12.00-19.00
piątek, godz. 12.00-20.00
sobota, godz. 11.00-20.00
niedziela, godz. 11.00-18.00
poniedziałek, Muzeum nieczynne

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

BILETY
Wstęp na wystawy w Muzeum nad Wisłą kosztuje 2 zł bilet ulgowy, 5 zł bilet normalny.

----

2. Muzeum na Pańskiej

Od 2008 roku, niezmiennie, główna siedziba Muzeum mieści się przy ulicy Pańskiej, na tyłach dawnego pawilonu Emilia. Muzeum zajmuje parter i pierwsze piętro bloku przy ulicy Pańskiej 3, obok hotelu Intercontinental. Oprócz biur instytucji, znajduje się tu sala wielofunkcyjna, wykorzystywana zależnie od potrzeb jako przestrzeń wystawowa, audytorium czy kino. Wraz z uruchomieniem pawilonu Muzeum nad Wisłą, dla odróżnienia od niego, stara siedziba przyjęła nazwę „Muzeum na Pańskiej”. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w Muzeum na Pańskiej jest bezpłatny. Na Pańskiej działają również księgarnia artystyczna Bookoff i kawiarnia DOMUZEUM.

GODZINY OTWARCIA
wtorek-sobota, godz. 12.00-20.00
niedziela, godz. 12.00-18.00
poniedziałek, Muzeum nieczynne

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

BILETY
wstęp bezpłatny

! zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!