Muzeum Sztuki Nowoczesnej

reklama
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma aktualnie dwie siedziby.
1. Muzeum nad Wisłą
Wiosną 2017 roku Muzeum zainaugurowało działalność swojej nowej przestrzeni wystawienniczej, nazwanej „Muzeum nad Wisłą”, dla odróżnienia od głównej siedziby instytucji przy ulicy Pańskiej 3.
Położone na Powiślu, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), Muzeum nad Wisłą mieści się w pawilonie projektu austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, a jego fasadę pokrywa projekt plastyczny Sławomira Pawszaka. W Muzeum nad Wisłą, oprócz sali, gdzie prezentowane są wystawy czasowe, znajdują się kawiarnia, księgarnia oraz niewielkie centrum edukacyjne. Budynek otoczony jest tarasami na działania plenerowe. Wstęp na wykłady i dyskusje jest wolny, na wystawy i warsztaty odpłatny.
GODZINY OTWARCIA
wtorek-czwartek, godz. 12.00-19.00
piątek, godz. 12.00-20.00
sobota, godz. 11.00-20.00
niedziela, godz. 11.00-18.00
poniedziałek, Muzeum nieczynne
WSTĘP NA WYSTAWY
BILET NORMALNY - 15 ZŁ
BILET ULGOWY - 5 ZŁ
[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]
----
2. Muzeum na Pańskiej
Od 2008 roku, niezmiennie, główna siedziba Muzeum mieści się przy ulicy Pańskiej, na tyłach dawnego pawilonu Emilia. Muzeum zajmuje parter i pierwsze piętro bloku przy ulicy Pańskiej 3, obok hotelu Intercontinental. Oprócz biur instytucji, znajduje się tu sala wielofunkcyjna, wykorzystywana zależnie od potrzeb jako przestrzeń wystawowa, audytorium czy kino. Wraz z uruchomieniem pawilonu Muzeum nad Wisłą, dla odróżnienia od niego, stara siedziba przyjęła nazwę „Muzeum na Pańskiej”.
Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w Muzeum na Pańskiej jest bezpłatny. Na Pańskiej działają również księgarnia artystyczna Bookoff i kawiarnia DOMUZEUM.
GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek: 9:00–17:00
[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]
-----
Muzeum odpowiada również za Park Rzeźby na Bródnie.
Park Rzeźby na Bródnie pełni funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę.
Powstał w Parku Bródnowskim w 2009 roku ze wspólnej inicjatywy artysty Pawła Althamera, władz dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Co roku w sezonie letnim inaugurowane są w parku kolejne prace artystów, przy czym pojęcie rzeźby rozumiane jest szeroko, od obiektów tradycyjnych przez instalacje, interwencje malarskie czy dźwiękowe, po działania performatywne, definiowane jako „rzeźba społeczna”. Znajdujące się w parku dzieła stanowią część stale rosnącej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Park Rzeźby na Bródnie jest też przestrzenią działań edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum, a także wielu inicjatyw realizowanych wspólnie i oddolnie z i przez społeczność lokalną i lokalnych partnerów.
zgłoś błąd/zmianę