Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

reklama
adres Pańska 3 (pokaż na mapie)

fanpage @MuzeumSztukiNowoczesnej

www Artmuseum.pl
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma dwie siedziby.

1. Muzeum na Pańskiej

Od 2008 roku, niezmiennie, główna siedziba Muzeum mieści się przy ulicy Pańskiej 3, na tyłach dawnego pawilonu Emilia.
Główna siedziba Muzeum mieści się na parterze i pierwszym piętrze bloku przy ulicy Pańskiej 3, obok hotelu Intercontinental. Oprócz biur instytucji, znajduje się tu sala wielofunkcyjna, wykorzystywana zależnie od potrzeb jako przestrzeń wystawowa, audytorium, kino, itp. Wraz z uruchomieniem pawilonu Muzeum nad Wisłą, dla odróżnienia od niego, stara siedziba przyjęła nazwę „Muzeum na Pańskiej” i tą nazwą oznaczane są wszelkie wydarzenia organizowane przez Muzeum w tym miejscu. Na Pańskiej działa księgarnia artystyczna Bookoff i popularna kawiarnia Emesen.

GODZINY OTWARCIA
wtorek-sobota, godz. 12.00-20.00
niedziela, godz. 12.00-18.00
poniedziałek, Muzeum nieczynne

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

BILETY
wstęp bezpłatny


2. Muzeum nad Wisłą

Wiosną 2017 roku Muzeum zainaugurowało działalność swojej nowej przestrzeni wystawienniczej, nazwanej „Muzeum nad Wisłą”, dla odróżnienia od głównej siedziby instytucji przy ulicy Pańskiej 3.
Położone na Powiślu, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), Muzeum nad Wisłą mieści się w pawilonie projektu austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, służącym w latach 2008-2010 jako tymczasowa siedziba Kunsthalle w Berlinie.
Pawilon został użyczony Muzeum bezpłatnie przez wiedeńską fundację Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, założoną w 2002 roku przez Franceskę von Habsburg. Fundacja zajmuje się upowszechnianiem eksperymentalnej sztuki i architektury. Fasada Muzeum nad Wisłą, zgodnie z wolą architekta, pokryta zostanie w całości kompozycją malarską.
W 2016 roku konkurs na projekt fasady zwyciężył artysta Sławomir Pawszak – jego praca została naniesiona na elewacje budynku wiosną 2017 roku, już po inauguracji działalności. W Muzeum nad Wisłą, oprócz sali wystawowej, znajdują się kawiarnia, księgarnia oraz niewielkie centrum edukacyjne. Budynek otoczony jest tarasami na działania plenerowe.

GODZINY OTWARCIA
wtorek-piątek, godz. 12.00-20.00
sobota, godz. 11.00-20.00
niedziela, godz. 11.00-18.00
poniedziałek, Muzeum nieczynne

[Uwaga! Sugerujemy, aby przed wizytą potwierdzić w placówce godziny i dni otwarcia, zwłaszcza w dni świąteczne, długie weekendy itp.]

BILETY
Od 1 stycznia 2018 roku wstęp na wystawy w Muzeum nad Wisłą kosztuje 1 zł.
 udostępnij tweetnij wykop
zgłoś błąd/zmianę

Nadchodzące wydarzenia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

reklama


Zobacz też

reklama
check the English version of our site