Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Kolędy Polskie / Włodek Pawlik

Kolędy Polskie / Włodek Pawlik

reklama
📅 Data: piątek, 16 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Dom Społeczny, Obozowa 85 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Polskie kolędy są jednym z najistotniejszych kulturowych źródeł polskiej tożsamości narodowej. Odznaczają się niepowtarzalnym pięknem. Są jednym z ważnych mostów łączących pokolenia z narodową tradycją i obyczajem. Były i są inspiracją i natchnieniem dla wielu polskich artystów, m. in. dla Fryderyka Chopina, który w genialny sposób wykorzystał melodię kolędy „Lulajże Jezuniu” w Scherzo h moll op.20.

W wykonaniu laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika nie są ich wierną kopią, lecz służą jako inspiracje do jego fortepianowych improwizacji, często wykraczające poza jazzowy idiom.

Artysta unika prostych skojarzeń, tworząc jednocześnie jakby nowe, muzyczne opowieści na temat poszczególnych kolęd. Kolędy Pawlika są kreacją jego artystycznej osobowości, wymykającą się jakimkolwiek znanym w muzycznym świecie podziałom na style, gatunki, epoki.

Recitale fortepianowe Włodka Pawlika z jego fortepianowymi impresjami na temat kolęd stały się od prawie 20 lat nieodłącznym elementem jego bogatego życia koncertowego, szczególnie w okresie Świat Bożego Narodzenia. Pawlik grał kolędowe recitale w największych kościołach Warszawy i poza Warszawą.

W komentarzu do 2 wydania płyty „Kolędy Polskie”, ś.p. Ryszard Peryt – wybitny aktor, reżyser, założyciel Polskiej Opery Królewskiej napisał: „...Muzyka Pawlika ma wyjątkową wartość, że będąc Pieśnią bez Słowa...właśnie owo nieobecne słowo przyzywa...zaprasza…i uobecnia. Słowo staje się Ciałem a muzyka – metafizyką…Samotnik – Muzyk – Pawlik..Forte-Pianem….Bogu -Dziecku….Kolędę gra...Pięknie…”

16.12 / 19:00
Dom Społeczny Obozowa 85
wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę