Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Pokaz „Ziemi” | Doc Hot Selection

Pokaz „Ziemi” | Doc Hot Selection

reklama
📅 Data: wtorek, 06 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kino Kultura, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZIEMIA
Scenariusz i reżyseria: Zuzanna Solakiewicz
Zdjęcia: Zvika Gregory Portnoy
Produkcja: Anna Gawlita, Kijora Film
Czas trwania: 71 min.

W tym musicalu dokumentalnym wszystko śpiewa. Maszyny rolnicze, ciasto ugniatane na chleb, wiatr w zbożu, ziemia, plony, kury i żyjące dziko ptaki. Przede wszystkim śpiewają jednak kobiety. Wyrażają w chłopskich pieśniach zarówno związek z naturą, jak i przyziemne ludzkie sprawy, często trudne. Podczas rytuału oczepin dojrzałe bohaterki przygotowują młodą kobietę do przejścia z wolnego stanu panieńskiego do odpowiedzialnej roli gospodyni. Różne pokolenia łączą się i prowadzą ze sobą wymianę, tworząc tradycję rozumianą jako żywy proces. Ich medium to muzyka.
Surowa, nieupiększana nowoczesnymi aranżacjami, a przez to autentyczna. Śpiew i słowa pieśni to narracyjna struktura filmu. Przewodniczką po ich świecie jest Ewa. Ta badaczka, etnografka i śpiewaczka wydaje się być zintegrowana z polskimi wsiami, które przemierza razem z widzem.
Kamera blisko i czule filmuje bohaterki, a naturę obejmuje z dystansem, w szerokich planach, jako coś pięknego, ale niemożliwego do pełnego ujarzmienia.

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), we wtorek, 6 grudnia 2022 o godz. 19:30.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, które poprowadzi Katarzyna Borowiecka. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina w dniu projekcji.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę