Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Camino de Santiago. Droga

Camino de Santiago. Droga
📅 Data: poniedziałek, 29 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Cafe 8 stóp, Ratuszowa 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Niewiele jest dróg, które są starsze niż ta. Dlatego nazywa się ją po prostu „Drogą” – po hiszpańsku „Camino”.

Od 1200 lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszali w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Jak głosi chrześcijańska tradycja to tam, dwanaście wieków temu, odnaleziony został grób świętego Jakuba Apostoła, apostoła Chrystusa. Miejsce jego spoczynku stało się jednym z najważniejszych sanktuariów świata, Santiago de Compostela, gdzie co roku przybywają setki tysięcy ludzi. Wędrują przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania, prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj i jego kulturę. Inni – by zmierzyć się ze sobą. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku tłumy wędrowców ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca.

Wiosną 2013 roku Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago i nad brzeg Atlantyku, przechodząc około 4000 kilometrów. Trudnych, pięknych, wzruszających, zmuszających do refleksji.

Czy człowiek niewierzący może iść na pielgrzymkę? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago i po co mierzą się z jej trudnościami? Jak zmienia się człowiek na takiej drodze? I jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? „Droga” to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

Zaprasza Łukasz Supergan
link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧