Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Prezentacje projektów | Biennale Nieużytków | Warszawa 2022

Prezentacje projektów | Biennale Nieużytków | Warszawa 2022
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 10 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 11 grudnia 2022

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pasaż Stefana Wiecheckiego Wiecha 4, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W jaki sposób "miejskie nieużytki" (tereny opuszczone, porzucone, nieużytkowane, pustostany, ale i tereny otwarte bez szczególnej funkcji) wpływają na naszą współczesną tożsamość?
Przez ostatnie tygodnie, 4 zespoły, pod okiem tutorów i tutorek, próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Czas na efekty tych działań! Między 10 a 17 grudnia zapraszamy Was do udziału w wydarzeniach, które stworzyli uczestnicy i uczestniczki projektu. W weekend 10–11 grudnia zapraszamy do rozmowy w Pawilonie ZODIAK.

10.12.2022 | 18:00 – 20:00
Prezentacje projektów zespołu Marty Szablewskiej i zespołu Michała Mioduszewskiego powstałych w ramach warsztatów. Każda grupa zaprezentuje swój proces twórczy oraz efekt wspólnych działań. Opowiemy też o idei wydarzenia jakim jest Biennale Nieużytków oraz jakie są dalsze plany.

11.12.2022 | 18:00 – 20:00
Prezentacje projektów zespołu Kamili Szejnoch i zespołu Maćka Łepkowskiego powstałych w ramach warsztatów. Każda grupa zaprezentuje swój proces twórczy oraz efekt wspólnych działań. Opowiemy też o idei wydarzenia jakim jest Biennale Nieużytków oraz jakie są dalsze plany.

Idea:
Temat miejskich nieużytków od kilku lat przewija się w różnych działaniach warszawskich, pokazując potencjał i niezwykłą potrzebę odkrycia i ożywienia tych miejsc. Wokół tematu tego powstało wiele publikacji i projektów. Gilles Clement opisywał je jako "Miejsca Trzecie" wskazując głębokie znaczenie terenów nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, a co za tym idzie znaczenie dla nas — mieszkańców.
W ramach Biennale Nieużytków chcemy poszukać nieużytków, które mijamy na co dzień, które widzimy z okien naszych mieszkań, pracy, które nas niepokoją, ale i ciekawią. Chcemy zastanowić się jaką rolę nieużytki pełnią w strukturze miejskiej, czy są czymś złym, czy wręcz przeciwnie? Co możemy, a co powinniśmy z nimi zrobić i jak sztuka może nam pomóc odkryć inną stronę miasta.
Ważnym aspektem tego działania, jest zaangażowanie lokalnych społeczności. Projekty artystyczne i kulturalne, jakie realizowane są w przestrzeniach sąsiedzkich, wielokrotnie pokazują, że mogą być narzędziem, które pomaga mieszkańcom pobudzić poczucie współodpowiedzialności za przestrzeń i zachęcić do wspólnego korzystania z jej zasobów. Być może to jest klucz do ożywienia nieużytków?

Projekt realizuje Fundacja Kulturotwórcza "Grupa W Działaniu"
Projekt finansuje m.st. Warszawa
Patronat medialny: Architektura & Biznes

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: slajdowisko spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę