Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa prac Anny Hlebowicz | Biennale Nieużytków | Warszawa 2022

Wystawa prac Anny Hlebowicz | Biennale Nieużytków | Warszawa 2022
📅 Data: wtorek, 13 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Aleja Armii Ludowej 9, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


13:00–19:00 godziny otwarcia wystawy
17:30–19:00 spotkanie z autorką prac
(wejście do budynku od strony podwórka)

⚫️ Wystawa prac Anny Hlebowicz ⚫️
Artystce od dawna towarzyszą refleksje dotyczące pełnego wysiłku odradzania się życia w przyrodzie i dramatycznego ulegania zimowemu marazmowi, jak również motywu kosmicznego zjawiska zmartwychwstawania i zamierania. (Weronika Zasada–Stańska, 𝑃𝑜 𝑘𝑟𝑒̨𝑔𝑎𝑐ℎ 𝑖𝑛𝑠𝑝𝑖𝑟𝑎𝑐𝑗𝑖, fragment wstępu do katalogu wystawy "Bez początku, bez końca", retrospektywie prac prezentowanej w kwietniu i maju 2022 r. w Galerii Test w Warszawie)
13 grudnia zapraszamy na wyjątkową, jednodniową wystawę prac Anny Hlebowicz. Jej twórczość realizuje się w przestrzeni pomiędzy abstrakcją a symbolem. Artystka swoje prace wykonuje w duchu upcyclingu, łącząc tradycyjne materiały z tymi z odzysku. Takimi 𝑛𝑖𝑒𝑢𝑧̇𝑦𝑡𝑘𝑎𝑚𝑖 są na przykład zbierane przez artystkę niechciane jeansy, z których stworzyła prezentowane na wystawie prace "Księżyc w pełni" czy "Błękity tygrysa" (2021)
𝑀𝑜𝑗𝑒 𝑟𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑛𝑒 𝑠𝑡𝑟𝑜𝑛𝑦 𝑡𝑜 𝑃𝑜𝑑𝑙𝑎𝑠𝑖𝑒. 𝑃𝑜𝑤𝑡𝑎𝑟𝑧𝑎𝑙𝑛𝑜𝑠́𝑐́ 𝑖 𝑓𝑎𝑠𝑐𝑦𝑛𝑢𝑗𝑎̨𝑐𝑎 𝑚𝑛𝑖𝑒 𝑟𝑦𝑡𝑚𝑖𝑐𝑧𝑛𝑜𝑠́𝑐́ 𝑧𝑛𝑎𝑘𝑢 𝑝𝑙𝑎𝑠𝑡𝑦𝑐𝑧𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑜𝑏𝑗𝑎𝑤𝑖𝑎 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑡𝑎𝑚 𝑛𝑎 𝑘𝑎𝑧̇𝑑𝑦𝑚 𝑘𝑟𝑜𝑘𝑢: 𝑛𝑎𝑠𝑡𝑒̨𝑝𝑠𝑡𝑤𝑜 𝑝𝑜́𝑟 𝑟𝑜𝑘𝑢, 𝑧𝑎𝑜𝑟𝑎𝑛𝑒 𝑙𝑢𝑏 𝑧𝑎𝑠𝑖𝑎𝑛𝑒 𝑝𝑜𝑙𝑎, 𝑘𝑜ł𝑦𝑠𝑧𝑎̨𝑐𝑒 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑤 𝑟𝑧𝑒̨𝑑𝑎𝑐ℎ 𝑘𝑟𝑜𝑝𝑙𝑒 𝑟𝑜𝑠𝑦 𝑖 𝑝ł𝑎𝑐ℎ𝑡𝑦 𝑏𝑎𝑏𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑙𝑎𝑡𝑎, 𝑠𝑡𝑟𝑢𝑘𝑡𝑢𝑟𝑎 𝑙𝑖𝑠́𝑐𝑖𝑎 𝑝𝑎𝑝𝑟𝑜𝑐𝑖, 𝑢𝑘ł𝑎𝑑 𝑑𝑟𝑧𝑒𝑤 𝑤 𝑙𝑒𝑠𝑖𝑒, 𝑝𝑟𝑜𝑚𝑖𝑒𝑛𝑖𝑠𝑡𝑒 𝑓𝑎𝑙𝑒 𝑠́𝑤𝑖𝑎𝑡ł𝑎 𝑠ł𝑜𝑛𝑒𝑐𝑧𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑖 𝑝𝑢𝑐ℎ𝑎𝑡𝑎 𝑘𝑢𝑙𝑎 𝑟𝑒𝑔𝑢𝑙𝑎𝑟𝑛𝑖𝑒 𝑢ł𝑜𝑧̇𝑜𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑛𝑎𝑠𝑖𝑜𝑛 𝑑𝑚𝑢𝑐ℎ𝑎𝑤𝑐𝑎, 𝑑𝑧𝑖𝑘𝑖𝑒 𝑝𝑡𝑎𝑐𝑡𝑤𝑜 𝑟𝑜𝑧𝑠𝑖𝑎𝑛𝑒 𝑝𝑜 ł𝑎̨𝑘𝑎𝑐ℎ 𝑙𝑢𝑏 𝑘𝑙𝑢𝑐𝑧 𝑑𝑧𝑖𝑘𝑖𝑐ℎ 𝑔𝑒̨𝑠𝑖 – 𝑡𝑜 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑜 𝑛𝑜𝑠𝑖 𝑤 𝑠𝑜𝑏𝑖𝑒 𝑢𝑝𝑜𝑟𝑧𝑎̨𝑑𝑘𝑜𝑤𝑎𝑛𝑎̨ 𝑠𝑡𝑟𝑢𝑘𝑡𝑢𝑟𝑒̨, 𝑑𝑦𝑛𝑎𝑚𝑖𝑧𝑚, 𝑚𝑎𝑗𝑒𝑠𝑡𝑎𝑡, 𝑢𝑙𝑜𝑡𝑛𝑜𝑠́𝑐́, 𝑎 𝑧𝑎𝑟𝑎𝑧𝑒𝑚 𝑏𝑒𝑧𝑟𝑢𝑐ℎ 𝑡𝑟𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 – 𝑏𝑜 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑟𝑜𝑑𝑎 𝑏𝑒𝑧 𝑏𝑢𝑛𝑡𝑢 𝑝𝑜𝑑𝑑𝑎𝑗𝑒 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑐𝑦𝑘𝑙𝑜𝑚 𝑜𝑏𝑢𝑚𝑖𝑒𝑟𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑖 𝑝𝑜𝑤𝑠𝑡𝑎𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑛𝑎 𝑛𝑜𝑤𝑜. 𝑇𝑜 𝑤ł𝑎𝑠́𝑛𝑖𝑒 𝑛𝑎𝑡𝑢𝑟𝑎 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑛𝑜𝑠́𝑛𝑖𝑘𝑖𝑒𝑚 𝑠𝑦𝑚𝑏𝑜𝑙𝑖, 𝑛𝑖𝑒𝑑𝑜𝑝𝑜𝑤𝑖𝑒𝑑𝑧𝑒𝑛́ 𝑖 𝑠𝑢𝑔𝑒𝑠𝑡𝑖𝑖 – 𝑡𝑐ℎ𝑛𝑖𝑒 𝑎𝑏𝑠𝑡𝑟𝑎𝑘𝑐𝑗𝑎̨.

O autorce:
Anna Hlebowicz urodziła się w 1986 roku w Sokółce na Podlasiu. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu. W latach 2006–2011 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uczęszczała do Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego prowadzonej przez prof. Edwarda Tarkowskiego, a także do Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego. Warsztat tkacki doskonaliła pod okiem prof. Doroty Grynczel. Dyplom z malarstwa sztalugowego obroniła w Pracowni prof. Stanisława Baja. W 2019 roku obroniła doktorat na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Zajmuje się malarstwem i tkaniną.

Działanie jest częścią wydarzenia Biennale Nieużytków.

Idea Biennale Nieużytków:
Temat miejskich nieużytków od kilku lat przewija się w różnych działaniach warszawskich, pokazując potencjał i niezwykłą potrzebę odkrycia i ożywienia tych miejsc. Wokół tematu tego powstało wiele publikacji i projektów. Gilles Clement opisywał je jako "Miejsca Trzecie" wskazując głębokie znaczenie terenów nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, a co za tym idzie znaczenie dla nas — mieszkańców.
W ramach Biennale Nieużytków chcemy poszukać nieużytków, które mijamy na co dzień, które widzimy z okien naszych mieszkań, pracy, które nas niepokoją, ale i ciekawią. Chcemy zastanowić się jaką rolę nieużytki pełnią w strukturze miejskiej, czy są czymś złym, czy wręcz przeciwnie? Co możemy, a co powinniśmy z nimi zrobić i jak sztuka może nam pomóc odkryć inną stronę miasta.
Ważnym aspektem tego działania, jest zaangażowanie lokalnych społeczności. Projekty artystyczne i kulturalne, jakie realizowane są w przestrzeniach sąsiedzkich, wielokrotnie pokazują, że mogą być narzędziem, które pomaga mieszkańcom pobudzić poczucie współodpowiedzialności za przestrzeń i zachęcić do wspólnego korzystania z jej zasobów. Być może to jest klucz do ożywienia nieużytków?

Patronat medialny: Architektura & Biznes
Projekt realizuje Fundacja Kulturotwórcza "Grupa W Działaniu"
Projekt finansuje m.st. Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧