Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Świąteczny koncert dobroczynny

Świąteczny koncert dobroczynny

reklama
📅 Data: niedziela, 11 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Freta 10 (pokaż na mapie)

💲 Podczas wydarzenia prowadzona jest zrzutka za udział
   udostępnij tweetnij wykop


Z okazji Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego serdecznie zapraszamy na świąteczny koncert dobroczynny!
Zespół Brass Federacja wystąpi w kameralnym składzie na placu przed kościołem św. Jacka przy ul. Freta 10.

Wystąpią:
Maurycy Idzikowski - trąbka
Szymon Białorucki - puzon
Piotr Wróbel - suzafon
Maciek Wojcieszuk - perkusja

Podczas koncertu będzie można dorzucić cegiełkę do puszki Charytatywni Freta. Zebrane środki będą przeznaczone na wyposażenie tymczasowego ośrodka dla uchodźców ze wschodu i południa Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Fastowie (Ukraina) w dominikańskim Centrum św. Marcina de Porres.

Brass Federacja - rasowy brass-band, czyli zespół dęty, wszystkie wchodzące w skład zespołu instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn - należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera, np. My Lion, Specific Situation, Hulaj Noga a także kompozycje praktycznie wszystkich muzyków z zespołu, np. Gangsta Brass, Skwarosz Insparosz, Na deser i inne. Zespół ma na koncie 2 płyty - Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek (Soliton, 2022).
Jak każdy szanujący się brass-band - Brass Federacja często gra na ulicy, w cyklu m.inn. Letnich Parad - muzycznych spacerów z instrumentami w dłoniach, podczas których rozgrzewa serce stolicy swoją grą w letnie popołudnia. Zawiązała się także tradycja Brasskotek - czyli plenerowych dyskotek, gdzie zamiast DJ-a imprezę rozkręca Brass Federacja. Zaczęło się to i odbywa się najczęściej pod mostem Poniatowskiego w Warszawie, gdzie muzycy Brass Federacji spędzali wieczorno-nocne pory weekendowe. Na tych Brasskotekach bawiły się całe Bulwary! Instrumenty dęte - dzięki swej mobilności i głośności bez użycia prądu, umożliwiają zagranie praktycznie wszędzie - i tak Brass Federacja grała na autobusie reklamującym Warsaw Summer Jazz Days, na rikszach na Nowym Świecie, w warszawskim metrze, na katamaranie w Gdańsku, w morzu (podczas festiwalu "Ostatni dzień lata" w Kopalinie), kolejne realizacje na pewno przed nimi!
Ze scenicznych sukcesów i wydarzeń można wymienić występ z Natalią Kukulską w Opolu - 7 minut na scenie z przekrojowym repertuarem Natalii, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Zagrali na BrassWood Festival z L.U.C. w Sopocie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę