Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

WARSZAWSKI DUET SENTYMENTALNY - Koncert Kameralny

WARSZAWSKI DUET SENTYMENTALNY - Koncert Kameralny
📅 Data: piątek, 12 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Klub Regeneracja Puławska 61 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Projekt Gabrieli Mościckiej i Grzegorza Domańskiego wyrósł na gruncie Grupy Teatralnej Warszawiaki i jest jednym ze składów działającej pod kierownictwem Gabrieli Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Rozsmakowani w dawnych melodiach Warszawy i nie tylko, grają znanei mniej znane przedwojenne polki, foxtroty, tanga i walczyki, na akordeon, banjolke i głosy.

Do tańca, podsłuchu i wspólnego śpiewu!

Grupa Teatralna Warszawiaki powstała w 2007r z inicjatywy Matiny Bocheńskiej, która połączyła miłośników dawnej Warszawy we wspólnym działaniu. Dialogiem, wierszem, piosenką docierają do wyobraźni przechodnia dzieląc się zdobytą wiedzą. Koncerty,sceniczne występy kabaretowe i uliczne akcje przygotowujemy czerpiąc wiedzę ze źródeł. Ferajna z zaciekawieniem uczy się od starszych warszawiaków nowych sztuczek karcianych czy też tekstów piosenek, które choć znane ulicy nie zostały nigdzie zapisane. Scenariusze występów kabaretowych opierają sie na tekstach zaczerpniętych z przedwojennej prasy, na zasłyszanych opowieściach. Głęboko wierzą w to, ze humor, który towarzyszył Warszawiakom przed wojną do dziś tak samo bawi i porusza!

Orkiestra Sentymentalna to zespół pod kierownictwem Gabrieli Mościckiej występujący w różnych składach i okolicznościach, rozsmakowany w dawnych, przedwojennych melodiach. Wykonuje m. in. piosenki z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran, jak również własne kompozycje w podobnym klimacie. Aranżacje i sposób wykonania wybranych utworów jest wierny ich oryginalnemu decorum, jednakże nie jest rekonstrukcją, a wspólnym dziełem wykonawców. Zespół kultywuje miejski folklor sprzed lat w autentyczny sposób oddając urok tych dawnych melodii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę