Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rezonowanie | live-act | Biennale Nieużytków | Warszawa 2022

Rezonowanie | live-act | Biennale Nieużytków | Warszawa 2022
📅 Data: sobota, 17 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Jazdów 3/9, Solatorium (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


⚫️ Rezonowanie | live-act ⚫️
Co powiedziałby nieużytek, gdyby oddać mu głos?
Co chcielibyśmy mu przekazać, gdyby chciał nas posłuchać?

17.12 zapraszamy na dźwiękową podróż do wnętrza nieużytków.
Nieużytek to zwrot, w zasadzie słowo, za którym stoi znaczenie. Powszechna definicja niezupełnie dookreśla to, jak każda i każdy z nas rozumie, postrzega i odczuwa tę przestrzeń. Na drodze wielogodzinnych dyskusji zaczęliśmy wspólnie szukać naszych subiektywnych interpretacji.

Nieużytek stał się medium przez które mogliśmy się wyrazić, sposobem na ekspresję. Stał się rodzajem rezonatora wzmacniającego niektóre jej części, wpływającego na jej barwę i charakter.
Efektem naszych rozmów są dźwiękowe zapisy naszego stosunku do nieużytków, wyrażanego z perspektywy samej przestrzeni lub naszej-ludzkiej.

Zbierając dźwięki w formie field recording czy własnego głosu, staraliśmy się oddać naszą interpretację tego trudnego do zdefiniowania słowa. Ich podsumowaniem jest soundtrack pod wyprawę do mniej lub bardziej wyobrażonych przestrzeni, który będzie miał swoją premierę w formie live actu.
Występ będzie podzielony na dwie części. Pierwsza stanowi przetworzenie naszych wypowiedzi i ekspresji dźwiękowych w formie ambientowej. Druga to taneczna interpretacja zebranego materiału.

Live act: Piotrek Sobiecki aka Lotus Reaction
Audialnej odsłonie projektu towarzyszy premiera zina zaprojektowanego przez Natalię Skrzypek.

---
Działanie jest częścią wydarzenia Biennale Nieużytków i powstało w ramach warsztatów pod okiem tutora Michała Mioduszewskiego. W tej samej lokalizacji o godz. 19:30 zapraszamy do obejrzenia wystawy Adamah grupy Maćka Łepkowskiego.

Autorzy i autorki projektu:
Mania Łukaszewska
Maciej Łukian
Anna Morawiec
Weronika Perłowska
Natalia Skrzypek
Słońce
Milena Soporowska
Monika Stolarska

Idea Biennale Nieużytków:
Temat miejskich nieużytków od kilku lat przewija się w różnych działaniach warszawskich, pokazując potencjał i niezwykłą potrzebę odkrycia i ożywienia tych miejsc. Wokół tematu tego powstało wiele publikacji i projektów. Gilles Clement opisywał je jako "Miejsca Trzecie" wskazując głębokie znaczenie terenów nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, a co za tym idzie znaczenie dla nas — mieszkańców.
W ramach Biennale Nieużytków chcemy poszukać nieużytków, które mijamy na co dzień, które widzimy z okien naszych mieszkań, pracy, które nas niepokoją, ale i ciekawią. Chcemy zastanowić się jaką rolę nieużytki pełnią w strukturze miejskiej, czy są czymś złym, czy wręcz przeciwnie? Co możemy, a co powinniśmy z nimi zrobić i jak sztuka może nam pomóc odkryć inną stronę miasta.
Ważnym aspektem tego działania, jest zaangażowanie lokalnych społeczności. Projekty artystyczne i kulturalne, jakie realizowane są w przestrzeniach sąsiedzkich, wielokrotnie pokazują, że mogą być narzędziem, które pomaga mieszkańcom pobudzić poczucie współodpowiedzialności za przestrzeń i zachęcić do wspólnego korzystania z jej zasobów. Być może to jest klucz do ożywienia nieużytków?

Patronat medialny: Architektura & Biznes
Projekt realizuje Fundacja Kulturotwórcza "Grupa W Działaniu"
Projekt finansuje m.st. Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę