Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Stolica Zbrodni: tak zabijała i kochała przedwojenna Warszawa. Spacer Kryminalny z Paragrafem 22

Stolica Zbrodni: tak zabijała i kochała przedwojenna Warszawa. Spacer Kryminalny z Paragrafem 22
📅 Data: niedziela, 14 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych \"Paragraf 22\" serdecznie zaprasza na spacer ulicami Warszawy z serii „Stolica Zbrodni: tak zabijała i kochała dawna Warszawa”.

UWAGA! Osoby chcące wziąć udział w jednym z DWÓCH organizowanych 14.06.2015 r. spacerów proszone są o rejestrację pod następującymi adresami:

I SPACER - godz. 16:00 - 18:00
link

II SPACER - godz. 17:00 - 19:00
link

Ze względów organizacyjnych ustaliliśmy limit uczestników na każdym spacerze, który wynosi 35 osób.
Rejestracja oraz uczestnictwo w spacerach są całkowicie BEZPŁATNE! Informacje o punkcie zbiórki (miejscu, z którego ruszy spacer) zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom odpowiednio wcześniej drogą elektroniczną (e-mail).

„Stolica Zbrodni: tak zabijała i kochała przedwojenna Warszawa” to propozycja spaceru po przesiąkniętych złem i grozą, często zapomnianych warszawskich miejscach. Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 zaprasza na wspólną wędrówkę śladami słynnych zbrodni i afer kryminalnych, które przez stulecia poruszały, przerażały, ale i fascynowały mieszkańców Syreniego Grodu.

Dziś Warszawa jest miastem bezpiecznym, gdzie przestępczość maleje z roku na rok. Jednak nie zawsze tak było i jeszcze 200 lat temu po zapadnięciu zmroku - w trosce o własne życie - mało kto wybierał się na przechadzkę ulicami stolicy. Nieliczne latarnie i mrok spowijający zaułki sprzyjały działalności rzezimieszków i złodziejaszków, których ofiarą mógł paść każdy. Miastem rządziły szajki bandytów, w szynkach upijano i obrabiano chłopów, koniokradztwo było popularniejsze niż dzisiejsze kradzieże samochodów, wystające pod lokalami gastronomicznymi „kapeluszowe” naciągały klientów na swoje intymne usługi, a w każdej chwili można było paść ofiarą doliniarza i pożegnać się z kosztownościami. Stawiające opór ofiary i niepotrzebnych świadków przestępstw bezwzględnie likwidowano, a warszawski bruk co noc spływał krwią.

Uczestnicy spaceru „Stolica Zbrodni” nie tylko usłyszą, ale też na własne oczy zobaczą i przekonają się, jak wyglądała dawniej i jak dziś wygląda sceneria tajemniczych zbrodni i występków, o których szeptano na warszawskich salonach i czytano na pierwszych stronach stołecznych dzienników. Wydarzenia kryminalne znajdujące się na trasie „Stolicy Zbrodni” to przeróżne manifestacje mrocznej natury człowieka, począwszy od bandyckich napadów i strzelanin rodem z Dzikiego Zachodu, przez bezwzględne zabójstwa i zamachy na ludzkie życie, aż po tajemnicze spotkania rzekomych czcicieli Szatana, a wreszcie osobliwe i wywołujące uśmiech obyczajowe ekscesy dawnych warszawiaków. 400 lat historii, moc niesamowitych zdarzeń kryminalnych, fenomenalny klimat dawnej Warszawy i wiele niezapomnianych wrażeń – to propozycja Towarzystwa Paragraf 22 na wspólne spędzenie niedzielnego wieczoru.

Spacer potrwa około dwóch godzin. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Dla każdego z uczestników przygotowaliśmy pamiątkę. Z uwagi na tematykę programu, wydarzenie jest dedykowane osobom dorosłym (powyżej 13. roku życia). Ewentualny udział osób młodszych może się odbyć za zgodą i przy udziale ich rodziców lub opiekunów prawnych.

„Stolica Zbrodni” to kolejny ze spacerów organizowanych w ramach Projektu „Stolica Zbrodni. Przestępcze ścieżki Warszawy” – o nadchodzących wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco, wobec czego zachęcamy do śledzenia profilu na FB oraz strony internetowej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama