Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Debata: Kontrasty lat 90. – o fotografowaniu nierówności

Debata: Kontrasty lat 90. – o fotografowaniu nierówności

reklama
📅 Data: czwartek, 09 lutego 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28–42 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
☛ Błyskotliwe kariery, sukcesy i zmiany zachodzące w przestrzeni miasta w latach 90., w strukturach społecznych i ekonomicznych miały swoją drugą, ciemną stronę. Masowe zwolnienia – a w ich konsekwencji bezrobocie i bieda – chaotyczna zabudowa wolnych przestrzeni, wycinki drzew czy niekontrolowane wyburzenia dawnych kamienic to tylko niektóre, najbardziej widoczne elementy tamtej rzeczywistości.

📸 Fotografia rejestrowała je, stosując kontrast nie tylko w warstwie formalnej, poprzez budowanie kompozycji czy zestawienia barw, lecz także na poziomie treści.

☛ O brutalności okresu transformacji w obiektywie fotografów lat 90. porozmawiamy z praktykami: Anną Musiałówną i Kacprem Krajewskim. Rozmowę poprowadzi Olga Gitkiewicz.

☻ Anna Musiałówna – fotoreporterka prasowa i socjologiczna, autorka reportaży, kuratorka wystaw fotograficznych, publikowała m.in. w „itd”, „Przyjaciółce”, „Odrze”, „Życiu” „Polityce”.
☻Kacper Krajewski – zaczynał w latach 70. jako grafik i rysownik, od lat zajmuje się fotografią uliczną. Po raz pierwszy wyszedł na miasto z aparatem, gdy wybuchł stan wojenny, który skłonił go do rejestracji wydarzeń, manifestacji i życia codziennego. Autor i współautor wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Twórca cyklu fotograficznego „Clochardzi Warszawy”.
☻Olga Gitkiewicz – reporterka i redaktorka, autorka reportaży „Nie hańbi. O polskim rynku pracy” oraz „Nie zdążę. O kryzysie polskiego transportu publicznego”, a także eseju biograficznego „Krahelska. Krahelskie”.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
☻ Miejsce: Biblioteka Muzeum Warszawy
☻ Wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę