Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Art Couture" - wystawa Sylwii Dębickiej

"Art Couture" - wystawa Sylwii Dębickiej
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 19 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📅 Data zakończenia: wtorek, 30 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Duży Pokój, Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W piątek 19 czerwca o godzinie 20.00 w "Dużym Pokoju" na Starym Mieście odbędzie się wernisaż wystawy "Art Couture" Sylwii Dębickiej.

Wystawa jest formą dialogu sztuki i mody. Słowo „moda” często wzbudza ambiwalentne odczucia, wywołuje niekoniecznie pozytywne skojarzenia, pobłażliwe spojrzenia. W końcu to "tylko" ubiór, skorupa, wygląd zewnętrzny, produkt, przemysł. Moda jest częścią naszego codziennego życia, a jednak mało kto zwróci uwagę na to, że może pełnić rolę komunikacyjną, być pewnego rodzaju medium, które wyraża poglądy, uczucia, nastroje, upodobania, czy przynależność do danej grupy społecznej. Sztuka z kolei spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne; jest zdolna zachwycać, wzruszać, bądź wstrząsać. A więc kojarzy się z czymś wzniosłym, co wykracza poza ramy codzienności.

Wydawać by się mogło, że moda i sztuka to dwa kompletnie odrębne światy. A jednak - jak historia dowodzi - potrafią tworzyć ze sobą bardzo zażyłe związki. Moda od dawna próbuje wnikać w struktury sztuki. Dzięki niej poszerza swoje znaczenia, lub nawet staje się sztuką. Przenika do galerii, muzeów, murów akademii, ujawnia swoje zakorzenienie w kulturze, polityce, historii. Co natomiast można powiedzieć o sztuce, która ilustruje modę? Czy to w ogóle jest nadal sztuka? A jeśli tak, to czy jest sztuką wartościową?

Sylwia Dębicka jest młodą artystką, tworzącą głównie ilustracje o tematyce fashion. W 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 roku dostała się na prestiżowy Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. Od tego czasu wykonywała projekty zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów (m.in. La Rivista, Rouge Magazine China, Trendsetterka.com). Jej prace powstają "analogowo", czyli ręcznie. Do ich wykonania używa różnych mediów; najbardziej lubi tusz, akwarelę i starodawne, szlachetne techniki graficzne, które to często miksuje razem w formie kolaży. Artystka lubi się bawić i eksperymentować z tworzywem, dużą rolę w jej procesie twórczym odgrywa element przypadku. Dlatego też jej prace są z jednej strony ekspresyjne, w pewien sposób nonszalanckie. Z drugiej zaś strony cechują się subtelnością i delikatnością, co w efekcie stanowi niezwykłe połączenie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane najważniejsze ilustracje artystki, swoją premierę będą miały także prace nigdzie dotąd niepublikowane. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca.
Wstęp oczywiście wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę