Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

"JAK WYTRESOWAĆ DZIEWCZYNKĘ?" - pokazy spektaklu w ramach "LATA W TEATRZE"

"JAK WYTRESOWAĆ DZIEWCZYNKĘ?" - pokazy spektaklu w ramach "LATA W TEATRZE"
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 19 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 21 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w najbliższy weekend (19-21 czerwca) do namiotu cyrkowego na spektakl „Jak wytresować dziewczynkę?” z udziałem artystów nowo powstałego Warszawskiego CYRKU Magii i Ściemy. Najbliższe pokazy przedstawienia, wyreżyserowanego przez Michała Walczaka, zainaugurują objazdy projektów cyrkowych w ramach ósmej edycji „Lata w teatrze”.

W „Jak wytresować dziewczynkę?” poznajemy Julię – jedynaczkę wychowywaną przez matkę po rozwodzie rodziców na genialne dziecko. Julia tańczy, pływa, śpiewa, biega, gra na pianinie, gitarze, skrzypcach, maluje, zna pięć języków, ćwiczy szermierkę i jeździ konno, ale nie ma przyjaciół. Precyzyjnie zaplanowany grafik nie przewiduje marnowania czasu na zabawę. Czy Julia utrzyma dyscyplinę, gdy pewnego dnia dostanie w spadku cyrk z szaloną trupą, która wprowadza się do jej mieszkania? Czy uda jej się osiągnąć wyznaczone cele, gdy w mieszkaniu panoszy się kapryśny słoń, żyrafa plądruje lodówkę a narcystyczny żongler-orangutan domaga się braw? Czy Julia okiełzna niesforną trupę? Jak pozbyć się artystów z mieszkania? Wyjechać z nimi w szaloną trasę!

Warszawskie pokazy spektaklu „Jak wytresować dziewczynkę?” odbędą się od 19 do 21 czerwca w namiocie cyrkowym w Łazienkach Królewskich (boisko za Ermitażem, róg Agrykoli i ul. Myśliwieckiej – wejście przez główną bramę od ul. Myśliwieckiej):
19.06 (piątek) – godzina 18:00 (PREMIERA)
20.06 (sobota) – godzina 11:00 i 16:00
21.06 (niedziela) – godzina 11:00

WSTĘP WOLNY
rezerwacja bezpłatnych wejściówek: bilety@instytut-teatralny.pl, tel. +48 791 877 377.

Odbiór wejściówek od czwartku 18 czerwca w Instytucie Teatralnym oraz w dniu pokazu przed namiotem cyrkowym. Liczba miejsc ograniczona.


„Jak wytresować dziewczynkę?”

Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Reżyseria: Michał Walczak
Obsada: Karolina Czarnecka, Magdalena Kisiała, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Mania Romańska, Izabela Zielińska, Bartosz Figurski, Krzysztof Kostera, Kamil Witkowski
Band: Maciej Łubieński, Wiktor Stokowski, Marcin Wippich
Muzyka: Wiktor Stokowski
Scenografia: Alicja Kokosińska
Kostiumy: Diana Szawłowska, Paulina Nawrot, Beata Borowska
Choreografia: Bartosz Figurski
Lalki: Marta Kodeniec
Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota
Światło: Tadeusz Perkowski
Dźwięk: Mateusz Skalski
Wideo: Taszak
Opracowanie graficzne plakatu i materiałów promocyjnych: Paweł Sky
Inspicjent: Maksymilian Dobrzyński

O TWÓRCACH:

MICHAŁ WALCZAK
Dramaturg i reżyser po studiach w Akademii Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze oraz Wydział Reżyserii). Autor kilkunastu dramatów – wśród nich znajdują się: „Piaskownica” wystawiona m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, „Nocny autobus” wystawiony w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, „Polowanie na łosia” wystawione m. in. w Teatrze Narodowym w Warszawie w reżyserii Igora Gorzkowskiego, „Ojciec polski” wyreżyserowany przez autora w Teatrze Polonia w Warszawie i inne. Laureat licznych nagród, w tym tak prestiżowych, jak nagroda za oryginalny tekst dramatyczny na V Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa teatry” (Sopot 2005) czy Europejska Nagroda Autorska na Heidelberger Stuckemarkt (Forum jungen Autoren, Heidelberg 2006). Reżyser i współscenarzysta cyklu teatralnego „Pożar w burdelu”.

MACIEJ ŁUBIEŃSKI
Z wykształcenia historyk i muzyk, z zawodu wykonywanego literat (cykl kabaretowy Teatrzyk Narodowy – Radio Roxy, one man show „Seks polski” w Studio Buffo w Warszawie), dziennikarz prasowy, radiowy (Radio RDC) i telewizyjny (program historyczny „Było nie było” – TVN Warszawa), autor piosenek, filmów. Współscenarzysta, muzyk i aktor cyklu teatralnego „Pożar w burdelu”.

WIKTOR STOKOWSKI
Pianista, gitarzysta, kompozytor, aranżer poruszający się swobodnie w różnych stylach muzycznych – od muzyki klasycznej po jazz i fusion. Za młodu finalista konkursu „Nadzieje jazzu” w warszawskim Tygmoncie. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady (m.in. Muńkiem Staszczykiem), a także licznymi teatrami, TVP, TVN i Discovery Channel. Autor muzyki i muzyk-wykonawca cyklu teatralnego „Pożar w burdelu”.


Spektakl „Jak wytresować dziewczynkę?” to jeden z dwóch cyrkowych projektów, które w wakacje ruszą w trasę po Polsce w ramach programu „Lato w teatrze”. Drugim będzie muzyczne przedstawienie „Pippi Pończoszanka” (w reżyserii Konrada Dworakowskiego), wyprodukowane przez Instytut Teatralny we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi. Spektakl odwiedzi w wakacje 16 miejscowości w całej Polsce.

„Lato w teatrze” to jeden z najważniejszych programów Instytutu Teatralnego odpowiadających na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatralnej, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń
i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną.
W ramach „Lata w teatrze” od ośmiu lat teatry, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują w wakacje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży zakończone pokazem efektów tych prac.

Do udziału w tegorocznej edycji „Lata w teatrze” zostało zgłoszonych ponad 100 projektów. Komisja wybrała 41 ośrodków z całej Polski (w tym siedem w module „LwT +”), które zorganizują dla dzieci i młodzieży wakacyjne warsztaty. Weźmie w nich udział ponad 1500 uczestników.
Po raz pierwszy wydzielony został w tym roku moduł „Lato w teatrze +”, przeznaczony dla beneficjentów realizujących wcześniej projekt co najmniej trzykrotnie. Doświadczone ośrodki mają obowiązek przygotowania wniosku we współpracy z instytucją lub organizacją partnerską, która nie ma doświadczenia w pozyskiwaniu grantów i dotychczas nie brała udziału w programie (w ramach „Lata w teatrze” organizowane są również szkolenia – Szkoła Pedagogów Teatru).

KONTAKT:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1, Warszawa
link

Justyna Czarnota – koordynatorka programu „Lato w teatrze”
e-mail: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl
Tel.: +48 534 103 020
Łukasz Orłowski – rzecznik prasowy Instytutu Teatralnego
e-mail: lukasz.orlowski@instytut-teatralny.pl
Tel.: +48 604 102 721, +48 570 611 511

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę