Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Błękitny Marsz Pokoju ONZ

Błękitny Marsz Pokoju ONZ
📅 Data: sobota, 20 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Nowy Świat 18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W sobotę 20 czerwca 2015 r. warszawskie ulice opanuje błękit. Błękitne koszulki, baloniki i chorągiewki będą wyrazem solidarności z hasłem #ChcePokojuNaSwiecie . Wszystko to za sprawą Błękitnego Marszu Pokoju ONZ, który rozpocznie się o godzinie 14.00 przy zbiegu ulic Nowego Światu i Smolnej w Warszawie. Wszystkich chętnych zapraszamy już godzinę wcześniej, aby mogli przygotować się do wydarzania w błękitnym kolorze – będą rozdawane gadżety z logo ONZ: koszulki, balony, chorągiewki, gwizdki, czapki, torby, a w razie deszczu nawet parasole. Na najmłodszych czeka również malowanie buziek na błękitno.

Do udziału w Marszu zostały zaproszone znane osoby ze świata kultury, nauki i sportu oraz ‘Rodzina ONZ w Polsce’ - UNICEF, UNHCR, UNEP/GRID, WHO, UNESCO i Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Na czele pochodu stanie grupa bębniarzy z grupy ‘Ritmo Bloco’ oraz wolontariusze z flagami ONZ. Marsz poprowadzi Dominika Kulczyk, która od lat działa charytatywnie na rzecz społeczności w kraju i na świecie. Błękitne zgromadzenie przejdzie wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta, gdzie Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF odczyta Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Klamrą zamykającą wydarzenie będzie wspólna pamiątkowa fotografia uczestników wykonana z tarasu widokowego przy kościele św. Anny. Tego dnia w godzinach 18.00-24.00 spójrzcie również na Pałac Kultury i Nauki - zostanie podświetlony na błękitno.

- Zachęcamy do utworzenia własnej formacji w marszu. Każda placówka dyplomatyczna, organizacja, stowarzyszenie czy grupa przyjaciół może wykorzystać swoje godła, flagi i transparenty – mówi Karina Rathman z Ośrodka Informacji ONZ. Można również przygotować hasła związane z ideą naszego Błękitnego Marszu Pokoju ONZ. Pokój na świecie zaczyna się w nas samych! Jeśli, tak jak my, chcesz pokoju na świecie, dołącz do nas! Weź udział w Marszu! – dodaje Karina Rathman.


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama