Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Jazz Wolności: Baliński/Szamburski/Rogiewicz I koncert

Jazz Wolności: Baliński/Szamburski/Rogiewicz I koncert
📅 Data: czwartek, 09 lutego 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Świetlica Wolności, Nowy Świat 6/12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Zapraszamy Państwa na koncert cyklu muzyki jazzowej oraz improwizowanej: "Jazz Wolności".

Koncert zagrają:
Marcel Baliński - instrumenty klawiszowe
Paweł Szamburski - klarnet
Jerzy Rogiewicz - perkusja

Wstęp wolny
Data: 9 lutego 2023 (czwartek)
Godzina: 21.00
Gdzie: Świetlica Wolności, ulica Nowy Świat 6/12

Marcel Baliński – pianista, kompozytor, animator kultury. Studiuje kompozycję z Django Batesem w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii. Lider grupy Marcel Baliński Trio. Współtworzy grupy Jerry & the Pelican System, RASP Lovers i Entropia Ensemble, z którymi wydał albumy w Warner Music Poland, Howard Records i Alpaka Records.
Jest pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu muzyki alternatywnej i awangardowej Dwa Piętra w Łodzi, którego pierwsza edycja została wyróżniona w plebiscycie JazzPRESS na polskie jazzowe wydarzenie koncertowe.
W ramach Stypendium Artystycznego Prezydent Miasta Łodzi zorganizował serię koncertów jazzowych w łódzkich przestrzeniach miejskich.
Współpracował z m. in. Zbigniewem Namysłowskim, Agą Zaryan, Wojtkiem Mazolewskim i Elektro Camerata Varsoviensis.
Latem 2020 zadebiutował jako lider z Marcel Baliński Trio na albumie „Opalenizna i Wiatr”.
Chociaż jest silnie zakorzeniony w jazzowym mainstreamie, jego muzyka czerpie inspirację z XX-wiecznego neoklasycyzmu, powojennej awangardy i ze sztuk wizualnych.

Paweł Szamburski - klarnecista, kompozytor i animator kultury. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Od 20 lat aktywnie działa na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Artysta związany jest ze środowiskiem Lado ABC.
Współtworzy zespół BASTARDA , który w nowatorski sposób reinterpretuje muzykę dawną (średniowieczną i renesansową), a także inspiruje się szeroko pojętym folklorem - w tym chasydzkimi Nigunami, pieśniami Fado, a także polską muzyką ludową.
W duecie SZAZA - Szamburski/Zakrocki - artysta działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, tańca współczesnego, kina niemego, a także słuchowisk radiowych. Artysta tworzy również projekty solowe min: „Ceratitis Capitata” nawiązujący do muzyki liturgicznej pięciu wielkich religii basenu Morza Śródziemnego oraz "Uroboros" stanowiący muzyczny komentarz dla najważniejszych rytuałów i obrzędów przejścia w życiu człowieka.
W swojej pracy twórczej i kompozytorskiej najczęściej wykorzystuje klarnety, głos oraz elektronikę. W przeszłości odpowiadał za takie projekty i zespoły jak: Horny Trees, Cukunft, Meritum, Tupika, Ircha Clarinet Quartet, Lost education, przez lata prowadził także autorski cykl koncertów z muzyką improwizowaną „Djazzpora”, który przyczynił się do uformowania warszawskiej sceny niezależnej.
W 2022 został nominowany do Paszportów Polityki w kategorii muzyka popularna. Paweł Szamburski współpracował z tak uznanymi artystami jak Piotr Cieplak, Paweł Miśkiewicz, Leszek Bzdyl, Jakub Krofta, Michał Liber, Konrad Dworakowski, Jacek Owczarek, Nickolas Jaar, Maria Raducanu, Alan Bern, Frank London, Joe McPhie, Harold Rubin, David Krakauer, Kazuchisa Uchichashi, Burkhard Stangl, Franz Hauzinger, Holland Baroque, Raphael Rogiński, Marcin Masecki, Dorota Miśkiewicz, Tomasz Pokrzywiński, Candelaria Saenz Valiente, Patryk Zakrocki, Macio Moretti, Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Hubert Zemler, Ksawery Wójciński, Maciej Trifonidis, Dj Lenar i wielu innych.

Jerzy Rogiewicz - perkusista, kompozytor, pianista.
Debiutował w trio jazzowym Levity, z którym nagrał trzy albumy. Jako improwizator występował z takimi artystami jak: Kazuhisa Uchihashi, Toshinori Kondo, DJ LENAR, Wojtek Mazolewski, Tomasz Duda, czy Paweł Szamburski.
Od 2010 roku stale współpracuje z Marcinem Maseckim, m.in. w duecie RAGTAJMY, Trio Jazzowym czy Jazz Bandzie Młynarski-Masecki.
Jest twórcą zespołu Jerz Igor, w którym razem z Igorem Nikiforowem gra barokowo-popowe piosenki dla dzieci.
Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. do filmu "Żalanasz" Marcina Sautera, czy "Krew Boga" Bartosza Konopki.

Kuratorką cyklu jest Karolina Szewc - Prezes Fundacji JazzState
Organizatorzy:
Świetlica Wolności
Fundacja JazzState
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
CEC Group
FabLab Projektów

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę