Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bucza. Premiera serialu audio i spotkanie z autorami reportażu

Bucza. Premiera serialu audio i spotkanie z autorami reportażu
📅 Data: czwartek, 09 lutego 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Gałczyńskiego 12, Faktyczny Dom Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Bucza to ukraińskie miasteczko, które wiosną 2022 r. znalazło się na czołówkach największych mediów. Po miesiącu rosyjskiej okupacji oczom świata ukazał się tam dramat mieszkańców podkijowskiej miejscowości, która stała się symbolem rosyjskiego okrucieństwa, a jednocześnie nadziei na odrodzenie Ukrainy.

Co przeżyli mieszkający w Buczy ludzie? Czy przeczuwali, że nadchodzi atak?

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na premierę czteroodcinkowego serialu audio „Bucza”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie rozmowa z autorką reportażu, Agnieszką Szypielewicz i Gośćmi serii — Pawłem Reszką z tygodnika Polityka, a także Ołeną Żeżerą-Szaposznikową, która przez całe życie mieszkała w Buczy i musiała uciekać ze swojej małej ojczyzny. Wieczór poprowadzi redaktor naczelny Voice House i jednocześnie narrator podcastu dokumentalnego — Jarosław Kuźniar.
Słuchaczom wręczymy też specjalne słuchawki, abyśmy mogli jeszcze głębiej przeżyć moc dźwięków i słów premierowego podcastu od Voice House. Nasz Zespół zadbał o najlepsze udźwiękowienie opowieści — obiecujemy.

Kiedy ▸ 9.02.2023 r. o godz. 19:00
Gdzie ▸ ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa (vis a vis Wrzenia Świata)
Wstęp otwarty. ▸ W trosce o komfort Uczestników i prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc ▸▸ Zapisy w formularzu >> link

Choć wojna w Ukrainie wciąż się toczy, Bucza skupiła w sobie, jak w soczewce, cały jej koszmar, ale też wiarę w ludzi i dobro. Dlatego chcemy opowiedzieć historię Buczy, jej mieszkańców, pokazać, jaka była przed rosyjską inwazją, a jednocześnie opisać tragedię, która się tam rozegrała.
“Bucza wydawała się idealnym miejscem do życia. Wiele osób, które tam mieszkały, opowiadały, że cenią dobrą infrastrukturę i bliskość natury. Ta miejscowość wygrywała też liczne rankingi. Określane jako najlepsze miejsce do życia” - wspomina w nagraniu Szymon Opryszek, redaktor portalu OKO.press.
Agnieszka Szypielewicz, autorka scenariusza serialu audio o Buczy, przyznaje, że do napisania podcastu skłoniły ją też osobiste wspomnienia z dzieciństwa.
“Mam ukraińskie korzenie, w Kijowie mieszkała moja bliska rodzina. Dlatego nazwę “Bucza” znałam od dziecka. To miasteczko, przez które zawsze przejeżdżałam w drodze do mojej Babci. Nazwa niezmiernie mnie bawiła, kojarzyła mi się z czymś wesołym, zabawnym, z wakacjami u Babuni, z wolnością. Teraz już na zawsze będzie naznaczona cierpieniem i tragedią ludzi, którzy chcieli po prostu spokojnie żyć w swoim małym, przytulnym zakątku na Ziemi.
Zrobiłam dokładny research, czytałam, oglądałam i weryfikowałam dziesiątki materiałów. Przede wszystkim jednak chciałam, by o Buczy opowiedzieli Słuchaczom podcastu ludzie, którzy byli tam, na miejscu i widzieli skutki rosyjskiej inwazji” — mówi autorka reportażu.

Współorganizatorzy wydarzenia: Voice House x Instytut Reportażu
Transmisja live wydarzenia będzie dostępna na fanpage’u Faktycznego Domu Kultury i kanale YouTube Voice House.
Do zobaczenia!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧