Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

II Praski Kiermasz Książek: "Świat się kręci wokół Pragi"

II Praski Kiermasz Książek: "Świat się kręci wokół Pragi"
📅 Data: sobota, 20 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:20

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Targowa 50/52 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Czytelnia Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy, ma przyjemność zaprosić na II Praski Kiermasz Książek: „Świat się kręci wokół Pragi”, który odbędzie się 20.06.2015 na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi w godzinach 12:00 – 20:00.
Na warszawskiej Pradze zawsze krzyżowały się losy przybyszów z najdalszych zakątków świata. Mieszały się tu języki, kultury, smaki i opowieści.
Z tych barwnych odmętów historii wyłania się współczesna Praga – dynamiczna, intensywnie chłonąca nową rzeczywistość, ale wciąż wierna swojemu fascynującemu folklorowi. Jedyna taka na świecie.

Pragę wielokulturową, lokalną, sentymentalną i nowoczesną znajdą Państwo na II Praskim Kiermaszu Książek, gdzie czekać na Państwa będą:

12:00–15:00 – warsztaty szycia zeszytów metodą koptyjską
Podczas warsztatów obowiązuje pełna swoboda i nieograniczona wyobraźnia. Uczestnicy stworzą w pełni autorskie małe dzieła sztuki, które będą mogli zabrać do domu.

13:00-14:00 – pokaz Capoeiry w wykonaniu Grupo de Capoeira Angola ZIMBA.
Capoeira to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki. Została stworzona w XVIII i XIX wieku przez niewolników w Brazylii, stając się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej. Podczas pokazu Grupa będzie grać na instrumentach afrobrazylijskich, śpiewać piosenki i grać capoeirę.

17:00–17:30 – start VIII Muzycznego Spaceru Ulicami Starej Pragi z zespołem Dobranotch (koncert wyjścia)

18:00–20:00 – gry planszowe z Fundacją Ludoteka Roszada
Fundacja Ludoteka Roszada to projekt bazujący na ruchomej bibliotece gier. Gry planszowe stanowią dla Fundacji pretekst do organizacji otwartych spotkań, do rozmów, do pokazania, że wszyscy są ważni i równi. Wybierane są takie gry, gdzie każdy ma coś do powiedzenia, dominują kooperacja i dobra zabawa, a nie rywalizacja. Wspólne granie z Fundacją to przede wszystkim domowa atmosfera pełna szacunku, radości i równości.

Dodatkowo Animatorzy z Biblioteki Sąsiedzkiej przez cały czas trwania kiermaszu zapraszają na warsztaty dla dzieci:

14:00-15:30 – „Poznajmy się”
Zajęcia rozpoczynają się powitaniem w językach rożnych mieszkańców Pragi (polski, rosyjski, wietnamski, romski, jidysz) – dzieci uczą się powitań, następnie wykonują lalki w tradycyjnych strojach wymienionych grup, które umieszczą na planszy z panoramą Pragi. Na zakończenie dzieci dostają ozdobne kartki ze wszystkimi powitaniami.

16:00-17:30 – „Praskie anioły”
Dzieci wymienią swoje ulubione miejsca na Pradze, wysłuchają opowieści o najbardziej charakterystycznych praskich zabytkach i lokalizacjach, a następnie dowiedzą się, skąd wzięły się na Pradze anioły. W części plastycznej wykonają aniołów stróżów praskiego ZOO, Wisły i cerkwi.

18:00-19:30 – „Niezwykła noc”
Gdzie na Pradze można spotkać ducha, który spełniłby nasze życzenia? Zajęcia na podstawie opowiadania „Trzy życzenia” I.B. Singera zobrazowanego poprzez grę planszową.
Biblioteka Sąsiedzka zachęca również do wzięcia udziału w akcji: „Książki nie dzielą”, czyli praskiej wymienialni książek.
Dostępnych będzie także wiele stoisk z literaturą dziecięcą, podróżniczą, historyczną i beletrystyczną.

Będą z nami: Księgarnia na Pradze, Poławiacze Pereł, Bajbuk, PragaGada , Bajki-Grajki, Fundacja Buka, Dom Spotkań z Historią, Dorota Katende, Claroscuro, Fundacja Ludoteka Roszada, Wydawnictwo link, FUNDACJA ZMIANA i wydawnictwo Dialog.

Przez cały czas trwania wydarzenia będzie dostępna modlitewnia żydowska. Zapraszamy do jej zwiedzania!
Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: impreza warsztaty inne dla dzieci


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę