Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

7 edycja Festiwalu Muzycznego Transkaukazja

7 edycja Festiwalu Muzycznego Transkaukazja
📅 Data: sobota, 27 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście (na wysokości ASP i UW) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Lokalny, warszawski festiwal Transkaukazja rozwinął się w międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem, który obejmuje dwanaście krajów (Armenia, Austria, Azerbejdżan, Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Ukraina i Wielka Brytania). Celem Transkaukazji jest przybliżanie jednego z najbardziej „intensywnych”, wielokulturowych regionów świata i stworzenie przestrzeni dla wspólnej pracy artystów z Kaukazu i Świata. Głównym wydarzeniem jest odbywający się co dwa lata festiwal o rozpoznawalnej i uznanej marce.

W tym roku TRANSKAUKAZJA już po raz siódmy zademonstruje mieszkańcom Warszawy kulturę Kaukazu. Głównym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie koncert plenerowy, który odbędzie się 27 czerwca 2015 w godzinach od 18:00 do 22:00 na ulicy Krakowskie Przedmieście 7.

Na naszej scenie z solo oraz z międzykulturowymi projektami muzycznymi powstałymi podczas warsztatów artystycznych, wystąpią znakomite zespoły:

THE BAMBIR [Armenia] + WARSAW HORNS [Polska]
TSU GORDELA [Gruzja] + PAKO SARR [Polska / Senegal]
W finale wystąpią wspólnie
PAKO SARR + TSU GORDELA + WARSAW HORNS

Oprócz koncertów, specjalnie dla naszej publiczności powstanie miasteczko kulinarne stworzone przez TARG ŚNIADANIOWY [link, w którym będzie można skosztować kaukaskich, afrykańskich i polskich potraw oraz doskonałego gruzińskiego wina. Program miasteczka dostępny będzie dla odwiedzających w dniu festiwalu w godzinach od 14:00 do 22:00.

Wstęp na wydarzenie jest WOLNY.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inna Przestrzeń, dzięki wsparciu Urzędu M. St. Warszawy.


O ARTYSTACH:

THE BAMBIR [Armenia]

The Bambir to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Świecie zespołów z Armenii, który występuje na największych światowych scenach w Moskwie, Paryżu, Los Angeles, Nowym Yorku czy Istambule. W ich muzyce znajdziemy nietuzinkowe połączenie progresywnego rocka z tradycyjnym folkiem i poezją. Ich występy cechuje olbrzymia energia sceniczna, soczyste utwory i doskonały kontakt z publicznością.
Poniższe recenzje, mówię najwięcej o tym, czego możecie się spodziewać podczas ich koncertu:
„Jeśli System of a Down i Jethro Tull mieliby dzieci – The Bambir było by ich najbardziej utalentowanym potomkiem.” DublinConcerts.ie,
„The Mars Volta z solowym flecistą”. GoldenPlec.com
Są laureatami wielu prestiżowych nagród, m. in. dwukrotnie otrzymali nagrodę za „Najlepszy album folk-rockowy” w latach 2003 i 2004 na Armenian Music Awards, Los Angeles. W kategorii „Najlepszy zespół rockowy” otrzymali też nagrodę festiwalu „Folk Music Award” na Białorusi. W 2012 roku zostali okrzyknięci „Najciężej pracującym zespołem” przez poczytny irlandzki State Magazine.

WARSAW HORNS [Polska]

Warsaw Horns to sekcja dęta złożona z czołowych stołecznych trębaczy mających na koncie m. in. wieloletnią współpracę z legendami krajowej sceny reggae i ska pod przewodnictwem artystycznym i duchowym legendy polskiego saksofonu - Grzegorza Rytki. Kolektyw powstał specjalnie na potrzeby Transkaukazji, co zaowocowało wieloletnią współpracą z muzykami z Kaukazu i nie tylko.

TSU GORDELA [Gruzja]

TSU Gordela to żeński zespół założony w 2007 roku na Uniwersytecie Stanowym im. I. Javakhishvili w Tbilisi, specjalizujący się w tradycyjnej gruzińskiej polifonii wokalnej, działający pod dyrekcją Vladimira (Tamaza) Mamaladze. Członkinie TSU Gordela są profesjonalnymi muzykami, a dzięki ich kunsztowi i nieprawdopodobnej charyzmie w ciągu zaledwie kilku lat działalności zespół zdobył popularność w Gruzji i zagranicą. TSU Gordela określana jest mianem zespołu powołanego dla zachowania i popularyzacji różnych gatunków gruzińskiej muzyki tradycyjnej, jednak repertuar zespołu po mistrzowsku łączy stare tradycje i nowe brzmienia.

PAKO SARR [Polska / Senegal]

Pako Sarr (Soweto Youth Boys, ARRA, Pako Sarr Band) to rezydujący w Polsce senegalski artysta o wielu obliczach: wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny... Jest znany z charakterystycznej barwy głosu (śpiewa w języku Wolof, angielskim i francuskim) oraz ze świetnej techniki gitarowej. W swej muzyce Pako Sarr łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, poruszając się w stylistyce World Music i wyrażając się w gatunkach takich jak afro, reggae, soul czy rock.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama