Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Katolicyzm a polityka – wrogowie czy sprzymierzeńcy? – prof. Zbigniew Stawrowski

Katolicyzm a polityka – wrogowie czy sprzymierzeńcy? – prof. Zbigniew Stawrowski
📅 Data: wtorek, 7 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Agere Contra, Chłodna 2/18 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Czy konflikt Kościoła z liberalną demokracją jest faktem? Czy jest nieunikniony?
Katolik jako obywatel – gorszej kategorii?

Na wydarzenie jest prowadzona obowiązkowa bezpłatna rezerwacja, bez jej dokonania osoby mogą nie zostać wpuszczone na spotkanie.
Zapisy >> link
Z racji spotkania bezpłatnego zwracamy się z uprzejmą prośbą o zakup na miejscu napoju i ciasta, które pozwalają nam na organizowanie tego typu wydarzeń.

Zbigniew Stawrowski (ur. 1958 w Szczecinie)
w latach 1976-1982 studiował teorię ekonomii na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym SGPiS. Tam w roku 1980 współzakładał Niezależne Zrzeszenie Studentów, był członkiem Warszawskiej Komisji Koordynacyjnej oraz delegatem na I Zjazd NZS w Krakowie w 1981 r.
W latach 1982-87 studiował na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Pracę magisterską “Rewolucja jako przejaw woli panowania w Fenomenologii ducha Hegla”, napisał pod kierunkiem ks. prof. Józefa Tischnera. W latach 1987-1993 pracował jako asystent, a po obronie w 1993 roku pracy doktorskiej – “Państwo i jego prawa jako królestwo urzeczywistnionej wolności w filozofii G.W.F Hegla” (promotor J. Tischner) – jako adiunkt w Katedrze Filozofii Człowieka PAT do roku 2004.
W 1992 był współzałożycielem Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie.
W latach 1994-2000 wicedyrektor w Instytucie Studiów Politycznych PAN. W 1996 współzałożyciel i redaktor pisma „Civitas. Studia z filozofii polityki”. W 1997 roku współzałożyciel i pierwszy prorektor ds. studenckich Collegium Civitas.
Habilitacja w roku 2006 na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego na podstawie rozprawy Prawo naturalne a ład polityczny.
W latach 2006-8 przewodniczący zespołu ds. aksjologii konstytucji przy Rzeczniku Praw Obywatelskich dr Januszu Kochanowskim. Uczestnik seminariów Lucieńskich.
Od roku 2007 profesor nadzwyczajny a od 2016 profesor zwyczajny w Instytucie Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Współzałożyciel (w 2003 roku) i do dziś dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera w Krakowie.
Autor książek: Państwo i prawo w filozofii Hegla (1994), Prawo naturalne a ład polityczny (2006, 2018), Niemoralna demokracja (2008), Solidarność znaczy więź (2010), Wokół idei wspólnoty (2012), The Clash of Civilizations or Civil War (2013), Budowanie na piasku. Szkice o III Rzeczypospolitej (2014), Solidarność znaczy więź AD 2020.

Zapisy >> link
Aby się zapisać należy wybrać kupić bilet o wartości 0 zł. Należy przejść cały proces rejestracji wpisując swoje dane, które będą sprawdzane przy wejściu. Osoby niezapisane mogą nie zostać wpuszczone na wydarzenie. Jedna osoba może dokonać tylko rezerwacji jednego miejsca na swoje imię i nazwisko.

Spotkanie ma charakter bezpłatny - aby kawiarnia mogła się utrzymać i mogła funkcjonować zapraszamy do zakupu napoju i ciasta podczas spotkania.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę