Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Toksyczny wstyd

📅 Data: wtorek, 23 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Stowarzyszenie PULS ul. Tarczyńska 11 lok. 24 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Toksyczny wstyd. Pisze się o nim niewiele. To bardzo słabo znana emocja. Działa podstępnie, w ukryciu – zniewala. Co zrobić ze wstydem? Pierwszy odruch to ukryć. Tylko że wtedy stracimy siebie.
Zapraszamy na wykład pt. „Toksyczny wstyd”
Warszawa Ochota ul. Tarczyńska 11 lok 24 wtorek 23 czerwca godz. 17:30

Idea Stowarzyszenia Puls to rzutkie spotkania wyrosłe z zapotrzebowania na kontynuowanie pracy nad sobą zapoczątkowanej w Stowarzyszeniu Profilaktyki Depresji „Iskra”.
„Naszym” miejscem jest Centrum Samopomocy Mieszkańców „Sami Sobie” przy Urzędzie Dzielnicy Ochota zlokalizowane przy ul. Tarczyńskiej 11.
Grupę tworzą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach, w różnych grupach wiekowych, każdym stanie cywilnym. Tym co nas łączy jest szeroko rozumiane pojęcie „depresja”. Szeroko tzn., że niekoniecznie trzeba chorować aby być aktywnym członkiem naszej grupy. W naszych szeregach są psychologowie, którym temat bliski jest ze względu na wykonywany zawód, sympatycy tzn. osoby, które realizują się w chęci bezinteresownej pomocy innym (robią to „z serca”), bliscy i członkowie rodzin osób chorujących , oraz osoby chore zdające sobie sprawę, że stan ten jest przejściowy, a jednym ze stopni zbliżających do wyzdrowienia jest grupa wsparcia.
Trzeba tutaj nadmienić, że nie jesteśmy grupą terapeutyczną. Nasze spotkania opierają się na pomocy społecznej i są żywiołową wypadkową osobowości członków. W swoich zamierzeniach staramy się skupić na pozytywnych stronach życia smakując je wszystkimi zmysłami, tak intensywnie aby choć nawet na krótką chwilę odwrócić uwagę od problemu, a przynajmniej się do niego zdystansować. Dlatego spotkania mają często wymiar humorystyczny. Oczywiście ze względu na zgromadzone doświadczenie, dysponujemy także wiedzą o różnych metodach leczenia, ośrodkach oferujących profesjonalną pomoc, a także terapeutach.
Jeśli komuś z Was lub Waszym bliskim dokucza nostalgia, melancholia lub nieustająca apatia i szukacie takiego miejsca – serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!