Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Maxima culpa. Premiera książki Ekke Overbeeka

Maxima culpa. Premiera książki Ekke Overbeeka
📅 Data: wtorek, 28 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Bracka 25 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


ZAPRASZAMY DO FDK!
Karol Wojtyła tuszował pedofilię wśród księży zanim został papieżem - dowodzi Ekke Overbeek. Zapraszamy na spotkanie z autorem przełomowej książki „Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział”.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Janowska, dziennikarka Onet.pl

Niderlandzki dziennikarz jednoznacznie potwierdza, że jeszcze jako arcybiskup krakowski Karol Wojtyła osobiście decydował o tym, że podlegający mu duchowni molestujący nieletnich mogli dalej pracować jako duszpasterze, również z dziećmi i młodzieżą. Kłamstwem jest, jakoby Jan Paweł II dopiero w latach osiemdziesiątych usłyszał o krzywdach, które spotykały nieletnich z rąk kleru. Zanim w USA pierwszy ksiądz katolicki został oskarżony, polscy biskupi, w tym przyszły papież, mieli już spore doświadczenie z procesami sądowymi przeciwko swym podwładnym. Nieprawdą jest, że SB preparowała fałszywe oskarżenia o przestępstwa na tle seksualnym wobec kleru. Księża sami dostarczali dowodów, a mimo tego często pozostawali bezkarni. Nie bez winy jest również polskie społeczeństwo, autorytarne, przemocowe, ślepo zapatrzone w Kościół, częściej broniące księży niż ofiary. Odpryskiem śledztwa jest wątek domniemanego molestowania kleryków, w tym Karola Wojtyły, przez kardynała Adama Sapiehę.
Overbeek poświęcił kilka lat prywatnego czasu na badanie archiwalnych dokumentów, poszukiwanie i odpytywanie świadków oraz na ułożenie wszystkich elementów w jedną, klarowną i nie pozostawiającą złudzeń całość.

Ekke Overbeek jest wieloletnim korespondentem w Europie Centralnej dla gazety Trouw i innych niderlandzkich mediów. Już w 2013 roku ukazała się jego książka ‘Lękajcie się; ofiary pedofilii w polskim kościele mówią’, która otworzyła oczy na fakt, że kościół katolicki w Polsce ukrywa prawdę o skali nadużyć seksualnych wobec dzieci. Jest również ko-autorem pierwszego filmu na temat pedofilii w polskim kościele: ‘Silence in the shadow of John Paul II’ (2013).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę