Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Piękni czterdziestoletni | Roma Gąsiorowska

Piękni czterdziestoletni | Roma Gąsiorowska
📅 Data: wtorek, 21 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


🎭 𝗔𝗯𝘀𝗼𝗹𝘄𝗲𝗻𝘁𝗸𝗮 𝗪𝘆𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝗔𝗸𝘁𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗣𝗪𝗦𝗧 𝘄 𝗞𝗿𝗮𝗸𝗼𝘄𝗶𝗲 (𝟮𝟬𝟬𝟲), 𝗮𝗸𝘁𝗼𝗿𝗸𝗮, 𝗰𝘇ł𝗼𝗻𝗸𝗶𝗻𝗶 𝘇𝗲𝘀𝗽𝗼ł𝘂 𝗧𝗥 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗮 (𝟮𝟬𝟬𝟱 –𝟮𝟬𝟭𝟳), 𝗮𝘂𝘁𝗼𝗿𝗸𝗮 𝗸𝗼𝘀𝘁𝗶𝘂𝗺𝗼́𝘄; 𝗴𝗿𝗮ł𝗮 𝘄 𝗡𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗦𝘁𝗮𝗿𝘆𝗺 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝘇𝗲 𝗶𝗺. 𝗛𝗲𝗹𝗲𝗻𝘆 𝗠𝗼𝗱𝗿𝘇𝗲𝗷𝗲𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 𝘄 𝗞𝗿𝗮𝗸𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗻𝗮 𝘀𝗰𝗲𝗻𝗮𝗰𝗵 𝘀𝘁𝗼ł𝗲𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵: 𝗟𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝗶𝘂𝗺 𝗗𝗿𝗮𝗺𝗮𝘁𝘂, 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝘂 𝗪𝘆𝘁𝘄𝗼́𝗿𝗻𝗶𝗮, 𝗢𝗖𝗛-𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝘂, 𝘁𝗲𝗮𝘁𝗿𝗽𝗿𝗮𝗴𝗮.𝗽𝗹.
𝟮𝟭 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟵:𝟬𝟬 𝗯𝗼𝗵𝗮𝘁𝗲𝗿𝗸𝗮̨ 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝘇 𝗰𝘆𝗸𝗹𝘂 „𝗣𝗶𝗲̨𝗸𝗻𝗶 𝗰𝘇𝘁𝗲𝗿𝗱𝘇𝗶𝗲𝘀𝘁𝗼𝗹𝗲𝘁𝗻𝗶” 𝘄 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝗰𝗶𝗲 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝗮𝗹𝗻𝘆𝗺 𝗯𝗲̨𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗥𝗼𝗺𝗮 𝗚𝗮̨𝘀𝗶𝗼𝗿𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮. 𝗥𝗼𝘇𝗺𝗼𝘄𝗲̨ 𝗽𝗼𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗶 𝗠𝗶𝗰𝗵𝗮ł 𝗦𝗺𝗼𝗹𝗶𝘀.
🎟 𝗕𝗲𝘇𝗽ł𝗮𝘁𝗻𝗲 𝘇𝗮𝗽𝗿𝗼𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗻𝗮 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗲̨𝗽𝗻𝗲 𝘀𝗮̨ 𝗻𝗮 𝘀𝘁𝗿𝗼𝗻𝗶𝗲 >> link

🎭 Wystąpiła w przedstawieniach w reżyserii, m.in. Krzysztofa Jaworskiego, Łukasza Kosa, Mikołaja Grabowskiego, Aldony Figury, Przemysława Wojcieszka, Grzegorza Jarzyny, Michała Borczucha, Leny Frankiewicz, René Pollescha, Kornéla Mundruczó, Grzegorza Warchoła, Marka Pasiecznego. Zagrała, m.in.: w „Disco pigs” Walsha (2003), „Snach” Wyrypajewa (2004), „Bash” LaBute’a (2004), „Nocy, czyli starogermańskiej tragifarsie medycznej” Stasiuka (2004), Bajerkę w „Tiramisu” Owsianko (2005), Sugar w „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” Wojcieszka (2005), Zerlinę w „Giovannim” Mozarta (2006), Dżinę w „Dwojgu biednych Rumunach mówiących po polsku” (2006), Sybillę Vane w „Portrecie Doriana Graya” Wilde’a (2009), Edytę w „Między nami dobrze jest” Masłowskiej (2009), w „60/09” Frankiewicz (2009), w „Jacksonie Polleschu” Pollescha (2011), Jaśminę w „Nietoperzu” wg Straussa (2012), w „Pierwszej Damie” Kilburga Reedy’ego (2013), w „Diabelskim młynie” Assousa (2013), Dorotę w „Drugiej kobiecie” wg Cassavetesa (2014), Zosię w „Męczennikach” Mayenburga (2015). Wystąpiła w przedstawieniach Teatru Telewizji, m. in.: „Scenach z powstania…”, „Kluczu”, „Zorce”, „I. znaczy Inna”, „Doktor Halinie”, „Dolce Vita”, „Tamtej twarzy”. Zagrała w filmach, m.in.: „Pogoda na jutro”, „Wieża”, „Oda do radości”, „Futro”, „Wojna polsko-ruska”, „Tatarak”, „Moja krew”, „Jestem twój”, „W imieniu diabła”, „Sala samobójców” „Listy do M.”, „Ki”, „Córki dansingu”, „Kochaj”, „Tarapaty”, „Serce nie sługa”, „Polandja”, „Plan B”, „Ciemno, prawie noc”, „1800 gramów”, „Amatorzy”, „Plan lekcji” i serialach telewizyjnych, m.in.: „Prawo miasta”, „Pitbull”, „Londyńczycy”, „Ratownicy”, „Sama słodycz”, „Krew z krwi 2”, „Bodo”, „Przyjaciółki”, „Echo serca”.

🏆 Za rolę Leny w przedstawieniu „Zimne dziecko” w PWST w Krakowie otrzymała nagrodę XLV Kaliskich Spotkań Teatralnych w kategorii młody aktor; za rolę w filmie „Ki” otrzymała nagrodę miesięcznika „Film” – Złotą Kaczkę w kategorii najlepsza rola kobieca, nagrodę dla najlepszej aktorki 21. Festiwalu Kina Europy Wschodniej w Cottbus i nagrodę za główną rolę kobiecą 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; laureatka Srebrnego Szczeniaka za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w filmie „Sala samobójców” na I Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu; za rolę w przedstawieniu „Nietoperz” otrzymała Grand Prix LIII Kaliskich Spotkań Teatralnych, nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą 6. Boskiej Komedii oraz Gwarancji Kultury dla reżysera i zespołu TR Warszawa w kategorii teatr za zespołową kreację; laureatka nagrody specjalnej AICT im. Treugutta za rolę Marthy w spektaklu Teatru Telewizji „Tamta twarz”. W 2012 założyła prywatną szkołę aktorską AktoRstudio, gdzie prowadzi kursy dla dorosłych, młodzieży i dzieci; w ramach studia W-arte! Open Art Space organizuje liczne wydarzenia kulturalne (wystawy, pokazy filmowe, koncerty, targi czy projekty ART-Brandingowe). Przy ulicy Łowickiej w Warszawie stworzyła showroom, w którym prezentuje prace i działania różnych artystów; jest projektantką mody i współautorką książki „Całe szczęście jestem kobietą”; zajmuje się również coachingiem.

💬 „W szkole i podczas pracy nauczono mnie, że graną przez siebie postać trzeba pokochać taką, jaka jest. Nie można na siłę pokazywać jedynie jej lepszej strony. Nie wolno się bać i nie wolno brać na siebie winy za cechy swojej bohaterki. Nie należy oceniać. Trzeba utożsamiać się z nią, a jednocześnie mieć dystans do siebie” – komentowała swój zawód Roma Gąsiorowska. „Roma nie fałszuje w rolach, bezgranicznie się im oddaje. To czyni z niej aktorkę pełną gębą. Widz zapomina o wielu rzeczach, gdy ona gra i ma nad nim władzę. To fantastyczne” – podkreśla Jan Peszek. „Ona natychmiast, intuicyjnie się odnajdywała w nowych okolicznościach. Zadomowiła się bardzo w kinie. Na twarzy Romy maluje się wszystko, każda reakcja. To fantastyczny materiał dla filmowców” – dodaje Jerzy Stuhr. Dwie dekady pracy Gąsiorowskiej w teatrze dowiodły, że jest wszechstronną aktorką, obsadzaną przede wszystkim w repertuarze współczesnym.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę