Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

II Forum Filozofek

II Forum Filozofek

reklama
📅 Data: sobota, 25 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 3, Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością
   udostępnij tweetnij wykop


Forum Filozofek to wydarzenie promujące działalność popularyzatorską i myślicielską filozofek. Po sukcesie I edycji zapraszamy na kolejną, która - mamy nadzieję - będzie jeszcze bardziej udana!

Forum ma na celu wzmacnianie widoczności współczesnych i dawnych filozofek w przestrzeni publicznej.

Dla kogo jest to wydarzenie? Dla każdej i każdego, kogo interesuje temat filozofii. Wydarzenie adresowane jest nie tylko do naukowczyń i naukowców, ale także do pasjonatek_ów spoza uniwersytetów czy zainteresowanych filozofią licealistek_ów.
Już teraz możemy zapewnić o różnorodnych tematach paneli. Oprócz poszerzania wiedzy, będziesz też mieć okazję podyskutować, poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i dobrze spędzić czas w inspirujących okolicznościach.

Forum odbędzie się 25 marca 2022 w godzinach 10:00-17:00. Będzie ono w formie hybrydowej: zdalnie i stacjonarnie na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy!
Kontakt: [email protected]
Bieżące informacje: link

-----
Organizatorki wydarzenia:
Shin i Ania, Horyzontalny Klub Dyskusyjny: link
HKD powstał z potrzeby stworzenia bezpiecznego miejsca do żywych rozmów. Często jedynym celem dyskusji jest pokonanie i przekonanie przeciwnika do własnego punktu widzenia. W HKD doceniamy inne korzyści płynące z dyskutowania niż tylko łechtanie własnego ego, a główną z nich jest poszerzanie swoich horyzontów i rozwijanie się w zakresie otwartej dyskusji i ugruntowywania wiedzy. Obecnie klub oferuje warsztaty z debatowania i filozofii dla osób, które chcą podszkolić się w krytycznym myśleniu, przekuwaniu swoich myśli w argumenty oraz w filozofowaniu.

Karolina, autorka podcastu Filozofia Po Prostu: link
Opowiadam o teoriach, pomysłach, debatach i dylematach filozoficznych, które zmieniły i wciąż zmieniają nasze postrzeganie świata. Filozofia dawkowana jest tutaj w luźnej i przystępnej formie, do której nie potrzebne jest żadne doświadczenie. Wystarczy, że lubisz myśleć i stawiać pytania, a twoje wewnętrzne dziecko nadal umie dziwić się światem. Przez całą resztę – teorię – przejdziemy razem. Nie idziemy chronologicznie, a raczej tam, gdzie poprowadzi nas nasza ciekawość. Zapraszam do świata pytań!

Wydarzenie zostało objęte patronatem Samorządu Studentów Filozofii UW i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę