Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości

Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości

reklama
📅 Data: czwartek, 23 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 24 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


"Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości". Promocja książki z udziałem Miki Urbaniak i Magdaleny Adaszewskiej

Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe oraz Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie promocyjne książki, pt. "Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości" z udziałem Miki Urbaniak i Magdaleny Adaszewskiej. Wydarzenie odbędzie się we czwartek, 23 marca 2023 roku o godz. 17:30 w siedzibie głównej Biblioteki, przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 (sala 014 - parter Terminala Kultury Gocław), w ramach cyklu Otwarta głowa. Poprowadzi je tradycyjnie dziennikarz Marcin Kozłowski.

"Będzie lepiej..." to wywiad-rzeka, w którym Mika Urbaniak po raz pierwszy tak szczerze i szeroko opowiada o swoich doświadczeniach związanych z chorobą afektywną dwubiegunową i alkoholizmem.
To historia o trudnym dzieciństwie w Stanach Zjednoczonych, o wkraczaniu w dorosłość w Polsce, o wyboistej drodze do zdrowia i wewnętrznej równowagi.

"Mika wychowywała się w blasku reflektorów skierowanych na jej sławnych rodziców: Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Nikt nie wiedział o tym, jak bardzo czuła się samotna. Alkohol szybko stał się jej pocieszeniem i ucieczką od codzienności. Chwilami bywało naprawdę dobrze, czuła się szczęśliwa, brylowała wśród znajomych, pędziła za miłością. I nagle pojawiały się lęk i wszechogarniający ból. Nie pomagał już nawet alkohol. Pragnęła tylko, żeby wszystko zniknęło. (...) Wraz z Miką, przez ponad 20 lat, chorowała cała jej rodzina" - czytamy na stronie Wydawnictwa Znak.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań Autorkom, a także zakupu książki i otrzymania autografów.

✔️ Mika Urbaniak jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką i malarką. Urodziła się i dorastała w Nowym Jorku. Występowała lub współpracowała z takimi artystami jak m.in. Andrzej Smolik, Tatiana Okupnik, Grzegorz Markowski, Quincy Jones, Troy Miller. W 2009 r. ukazał się jej debiutancki album "Closer". We współpracy z londyńskim kompozytorem i wokalistą Victorem Daviesem nagrała kolejne albumy "Follow You", "Once in a Lifetime" i "Art Pop". Jesienią ukaże się kolejna płyta, którą promuje obecnie pierwszy singiel - "Boomerang". Mika Urbaniak jest córką gigantów jazzu - Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.

✔️ Magdalena Adaszewska jest dziennikarką i pisarką. Publikowała w takich pismach jak m.in. "Twój Styl", „Marie Claire", „Sukces", „Pani" i „Elle". Autorka wywiadów-rzek z Igą Cembrzyńską i Tadeuszem Plucińskim, a także powieści "Balsamistka", "Córeczka" i "Tatuś" (kwiecień 2023 r.).

✔️ Spotkanie poprowadzi Marcin Kozłowski, dziennikarz portalu Gazeta.pl. Publikował m.in. w "Przekroju", "Charakterach" i dzienniku "Metro". W przeszłości zawodowo związany również z radiem i telewizją.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę