Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

“Zełenski – człowiek, komik, bohater” – spotkanie z autorem książki Wojciechem Rogacinem

“Zełenski – człowiek, komik, bohater” – spotkanie z autorem książki Wojciechem Rogacinem

reklama
📅 Data: poniedziałek, 27 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, ul. Nowolipki 21 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością
   udostępnij tweetnij wykop


Książka wydana przez wydawnictwo Wielka Litera jest pierwszą w Polsce pełną biografią prezydenta Ukrainy od jego urodzenia do pierwszych miesięcy wojny i poprzez wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną pokazuje, jak kształtował się ten człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata.

Książka była w 2022 roku nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak, osiągnęła również sukces rynkowy – kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W lipcu ukazała się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii nakładem wydawnictwa Europa Verlag i była tam również pierwszą biografią Wołodymyra Zełenskiego. Obecnie jest nominowana do tytułu biograficznej Książki Roku w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl.
Wojciech Rogacin jest dziennikarzem od 30 lat, obecnie jest redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej” (Polska Times). Zajmował się m.in. współpracą z londyńskim dziennikiem „The Times”, tworzył i kieruje również Agencją Informacyjną Polska Press. Prowadził program szkoleń Polska Press dla dziennikarzy regionalnych na temat walki z dezinformacją i fake newsami. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz działu zagranicznego w „Gazecie Wyborczej” oraz „Newsweek Polska”. Zajmował się głównie tematyką Bliskiego Wschodu, USA, krajów byłego ZSRR. Był korespondentem „Newsweeka” z wojny w Iraku w latach 2003-2004. Wspólnie z Dorotą Kowalską jest autorem książki „Korespondenci.pl”, poświęconej polskim korespondentom wojennym.

W pracy dziennikarskiej podejmuje tematy związane m.in. z problematyką polityczną na Bliskim Wschodzie, rolą Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej oraz sytuacją państw byłego Związku Radzieckiego.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu i jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, zgłoś je nam do 20 marca wysyłając maila na [email protected]

📍 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 - Poliglotka | ul. Nowolipki 21, 01-006 Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę