Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Black Market: Targi wiedzy o śmierci | Instytut Dobrej Śmierci x Komuna Warszawa

Black Market: Targi wiedzy o śmierci | Instytut Dobrej Śmierci x Komuna Warszawa
📅 Data: niedziela, 19 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


TEATR KOMUNA WARSZAWA (Społeczna Instytucja Kultury) oraz INSTYTUT DOBREJ ŚMIERCI zapraszają na Black Market: Targi wiedzy o śmierci
📆 niedziela, 19 marca, godz. 16-20:00
📍 Teatr Komuna Waszawa, ul. Emilii Plater 31 (tylko 400 metrów od dworca Warszawa Centralna)
🎟 WSTĘP WOLNY

𝐂𝐳𝐲 𝐦𝐚𝐬𝐳 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐞𝐬́ 𝐩𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐨 𝐬́𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐞𝐠𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐧𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐝𝐚ł𝐚𝐬́?
𝐌𝐨𝐳̇𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐢𝐚ł𝐞𝐬́ 𝐨𝐝𝐰𝐚𝐠𝐢?
𝐌𝐨𝐳̇𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐢𝐚ł𝐚𝐬́ 𝐳 𝐤𝐢𝐦 𝐩𝐨𝐫𝐨𝐳𝐦𝐚𝐰𝐢𝐚𝐜́?
𝐂𝐨 𝐜𝐡𝐜𝐢𝐚ł𝐛𝐲𝐬́ 𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜́ 𝐨 𝐬́𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢?

Zapraszamy do przestrzeni bez tabu, w której możecie pytać o wszystko, co związane jest z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ekspertek i ekspertów Instytutu Dobre Śmierci nie będzie to krępujące, nietaktowne ani dziwne - te tematy są normalną częścią ich codziennej pracy. Pokażemy Wam, jak o śmierci można rozmawiać w sposób otwarty, spokojny i wspierający. Z ciepłem, czułością i może nawet poczuciem humoru.

Na targach wiedzy o śmierci możecie porozmawiać z ekspertkami i ekspertami z kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci. W trakcie 20-minutowych spotkań skorzystacie z ich doświadczeń i wyjątkowej wiedzy. Zapraszamy do przestrzeni, w której trudno dostępne informacje są w zasięgu ręki.

Współtworzącx kolektyw IDŚ profesjonalistki i profesjonaliści branży funeralnej, ekspertki i eksperci ze świata medycyny oraz opieki paliatywnej, psycholożki i psychologowie, dziennikarki i dziennikarze, naukowczynie i naukowcy, a także artystki i artyści połączeni są chęcią współpracy, wymiany wiedzy i tworzeniem synergii. Cieszymy się na spotkanie z Wami!

MODERACJA: Maria Wiśniewska
EKSPERTKI, EKSPERCI I TEMATY DO ROZMÓW:
𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐁𝐞𝐜𝐳𝐞𝐤 (@pani_z_domu_pogrzebowego, dom pogrzebowy Mój Anioł): co się dzieje z ciałem po śmierci, jak wygląda praca w branży pogrzebowej, dlaczego ważny jest szacunek do wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i zmarłych.
𝐀𝐧𝐢𝐚 𝐂𝐡𝐚𝐫𝐤𝐨 (psycholożka zdrowia, ekspertka psychosomatyki, autorka kartek do rozmowy "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije"; fundacja Ludzie i Medycyna): czego potrzebują pacjenci z przewlekłą i/lub terminalną choroba, dlaczego unikanie tematu śmierci nikomu nie pomaga.
𝐀𝐧𝐣𝐚 𝐅𝐫𝐚𝐧𝐜𝐳𝐚𝐤 (założycielka Instytutu Dobrej Śmierci, doula umierania, towarzyszka w żałobie, celebrantka; osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe): czym są zielone pogrzeby, ekologiczne cmentarze, biodegradowalne urny lub trumny, i jak to wszystko można pogodzić z tradycją.
𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟 𝐊𝐨𝐳ł𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 (mediator i radca prawny specjalizujący się w prawie spadkowym): jak napisać testament, jak zapobiec konfliktom rodzinnym w sprawach spadkowych, jak rozwiązać konflikty z pomocą mediacji zamiast przez wyniszczające rodzinę spory sądowe.
Ł𝐮𝐜𝐣𝐚 𝐋𝐚𝐧𝐠𝐞 (naukowczyni związana z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego; kręgi wsparcia dla osób w żałobie po śmierci zwierząt, kręgi żałoby ekologicznej dla osób szukających wsparcia w obliczu katastrofy klimatycznej): śmierć zwierzęcia to też strata bliskiej istoty, przyjaciela i członka rodziny, która często związana jest z głęboką żałobą, i o tym, jak radzić sobie ze stratą zwierzęcych podopiecznych.
𝐀𝐠𝐚𝐭𝐚 𝐌𝐚𝐥𝐞𝐧𝐝𝐚 (lekarka hospicjum domowego, specjalistka chorób wewnętrznych oraz hematologii): jak wygląda proces umierania, jaki rodzaj wsparcia jest dostępny w Polsce, w jaki sposób rodzina i przyjaciele mogą opiekować się swoimi bliskimi na ostatnim etapie życia.
𝐌𝐚𝐫𝐜𝐢𝐧 𝐒𝐞̨𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 (psycholog, badacz, wykładowca, autor książki "Postawa wobec śmierci w cyklu życia człowieka"): jak temat żałoby postrzegany jest we współczesnym dyskursie psychologicznym, kiedy potrzebna jest profesjonalna pomoc.
𝐙𝐮𝐳𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐒𝐢𝐤𝐨𝐫𝐬𝐤𝐚 (założycielka Bodythinking, język ruchu, świadoma praca z ciałem, warsztaty i sesje indywidualne wspierające m.in. osoby doświadczające żałoby i straty): jak żałoba potrafi się wyrazić przez ciało, jak lepiej zrozumieć siebie w tym doświadczeniu i traktować siebie z większą czułością.
𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐒𝐤𝐨𝐫𝐮𝐩𝐬𝐤𝐚 (psycholożka i psychoterapeutka): jak możemy zmienić atmosferę tabu wokół tematu poronienia, co jest potrzebne, żeby stworzyć lepsze warunki w szpitalach i jak można wspierać rodziny po stracie dziecka.
𝐌𝐨𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐒𝐭𝐚𝐬𝐢𝐚𝐤 (antropolożka, mistrzyni ceremonii; świeckie rytuały przejścia oraz ceremonie humanistyczne związane z cyklem życia ludzkiego): sposoby tworzenia wspólnot i form, w jakich może się realizować świecka duchowość, jak może wyglądać świecka ceremonia pogrzebowa, moc rytuałów w czasach zmiany.
𝐌𝐚𝐫𝐭𝐚 𝐓𝐚𝐫𝐧𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (socjolożka i śpiewaczka badająca wiejskie pieśni pogrzebowe): jakie funkcje w naszym życiu spełniają rytuały i obrzędy, dlaczego potrzebujemy przestrzeni do wyrazu żałoby i jakie znaczenie w tym ma wspólnota.
𝐌𝐢𝐧𝐞𝐫𝐰𝐚 𝐖𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐜𝐳𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@minerwaproject, absolwentka interdyscyplinarnych studiów podyplomowych z zakresu suicydologii): jak zapobiec samobójstwom, jakie mity o samobójstwie powinniśmy obalać, dlaczego potrzebne jest odtabuizowanie tego tematu.

PARTNERZY
𝐌𝐨́𝐣 𝐀𝐧𝐢𝐨ł - dom pogrzebowy prowadzony przez kobiety, które z odwagą i otwartością szukają nowej drogi w branży funeralnej; ze świadomością indywidualnych potrzeb i szacunkiem do człowieka tworzą możliwości osobistego i czułego pożegnania, zarówno w oparciu o tradycję, jak i z gotowością do znalezienia niekonwencjonalnych rozwiązań.
Więcej informacji: mojaniol.pl
𝐏𝐮𝐫𝐞𝐬𝐭 - nowoczesne nagrobki w stylu eko-minimalizmu. Wzornictwo funeralne Purest zyskało uznanie ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego podczas konkursu Dobry Wzór 2020: "Purest ma ogromny potencjał do zaprowadzenia porządku w stylistycznym chaosie przestrzeni cmentarnej, będącym dziedzictwem okresu PRL, post-PRL i towarzyszącego im deficytu wyznaczników dobrego smaku. (...) Jest to koncept przemyślany, do tego zweryfikowany przez specjalistów z dziedziny historii sztuki, współczesnych trendów i spójności kompozycyjnej".
Więcej informacji: purest.pl

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach zadania Scena Prezentacji KW.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę