Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Uwaga: premiera! OD STÓP DO GŁÓW. Rozmowa o ciałopozytywności i ilustrowanym elementarzu ciała

Uwaga: premiera! OD STÓP DO GŁÓW. Rozmowa o ciałopozytywności i ilustrowanym elementarzu ciała
📅 Data: środa, 22 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Polub się OD STÓP DO GŁÓW! Big Book Cafe i Wydawnictwo Dwie Siostry zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki „Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała”!

22 marca, środa, godz. 19:00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku: link

MARTYNA KACZMAREK, MONIKA MROZOWSKA, NATALIA BIAŁOBRZESKA oraz KAROLINA GOŁUCHOWSKA. Matki, aktorki, modelki, influenserki, redaktorki. Co je łączy? To, że każdej z nich leży na sercu idea ciałopozytywności i samoakceptacji, i że wszystkie starają się ją promować.
Dlatego zaprosiliśmy je do udziału w ciałopozytywnym spotkaniu z okazji premiery książki „Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała” Kathariny von der Gathen i Anke Kuhl.

Spotkanie poprowadzi:
KAROLINA GOŁUCHOWSKA – dziennikarka, redaktorka naczelna portalu Ofeminin.pl, autorka podcastu „Rok dla ciała”
To spotkanie dla tych, którzy już swoje ciało lubią, oraz dla tych, którzy polubić je próbują – będzie inspirująco i CIAŁOpozytywnie!

Książka „Od stóp do głów” to wzmacniające kompendium dla młodych czytelniczek i czytelników, bez tabu rozprawia się ze stereotypami na temat ciała. Naszym gościniom dostarczy inspiracji do zastanowienia się nad tym, jak polubić siebie i pozbyć się wpajanych nam przez lata nawyków wpływających na sposób, w jaki postrzegamy swoją fizyczność – a także do rozmowy o tym, jak przekazać tę wiedzę dzieciom i jak rozmawiać z nimi o cielesności i różnorodności. Każda z naszych gościń w swoich social mediach pokazuje życie bez retuszu i inspiruje obserwatorki i obserwatorów, by lubić się… od stóp do głów!

DLACZEGO O TYM MÓWIMY?
„Troszkę się zaniedbałeś, może schudnij?” – radzą z fałszywą troską ciocie na świątecznych spotkaniach. „Stało się coś? Wyglądasz na chorą” – słyszymy, kiedy wyjdziemy z domu bez makijażu. „Wypróbuj nowy krem przeciwzmarszczkowy!” – wołają reklamy, a kolorowe czasopisma radzą, jak się ubrać, żeby „ukryć niedoskonałości figury”. W filmach, telewizji, prasie, mediach społecznościowych – wszędzie otaczają nas obrazy idealnych ciał.
Trudno nie wpaść w kompleksy, a nasze prawdziwe ciała są inne. Najróżniejsze. Występują w różnych rozmiarach i kolorach, są zdrowe i chore, sprawne i mniej sprawne, mają zmarszczki, fałdki, blizny, znamiona, pryszcze, włosy na nogach i pod pachami…
Czy prawdziwe dbanie o siebie nie powinno polegać na trosce o to, jak się czujemy? Porozmawiajmy o tym, jak wychowywać dzieci w duchu ciałopozytywności. Tak żeby dobrze czuły się we własnym ciele – takim, jakie ono jest.

O panelistkach:
MARTYNA KACZMAREK – feministka, działaczka społeczna, od niedawna także odnosząca sukcesy modelka curvy. Influencerka, promotorka ciałożyczliwości, autorka podcastu #ciałość. W 2019 roku trafiła na listę 25 Under 25 w kategorii wspieranie różnorodności.
MONIKA MROZOWSKA – mama Karoliny, Jagody, Józefa i Lucjana, aktorka, wegetarianka i autorka książek kulinarnych. Widzom znana jako Majka z kultowej „Rodziny zastępczej”, dziś aktywna w swoich mediach społecznościowych zachęca innych do zdrowego roślinnego odżywiania i pokazuje życie bez cenzury.
NATALIA BIAŁOBRZESKA – wielodzietna mama czwórki, z wyboru i marzeń. Z pasji do naturalnej i bliskościowej edukacji została edukatorką domową swoich dzieci oraz edukatorką rodziców. Trenerka TUS. Na Instagramie pokazuje prawdziwe macierzyństwo i publikuje ciałopozytywne treści; pomysłodawczyni kampanii #jestemwystarczajaca.
KAROLINA KAJA GOŁUCHOWSKA – dziennikarka, redaktorka naczelna największego wertykalnego portalu dla kobiet w Polsce ofeminin.pl. Współzałożycielka grupy Dziewczyny-Maszyny, która wspiera początkujące osoby piszące. Pod jej przewodnictwem Ofeminin zainicjowało ważną akcję medialną #NieCzekam107Lat (nagroda INMA) i zbudowało Bazę Ekspertek, która ma na celu wzmacniać głos kobiet w polskich mediach. Prowadzi podcast „Rok dla ciała”.

O książce:
„OD STÓP DO GŁÓW. ILUSTROWANY ELEMENTARZ CIAŁA” autorstwa edukatorki seksualnej Kathariny von der Gathen i graficzki Anke Kuhl to dowcipnie zilustrowane kompendium, w którym dzieci znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań o ciało i cielesność. Autorki bestsellerowego „Odpowiedz mi!” w przystępnych, krótkich hasłach zebrały podstawową wiedzę o ludzkiej anatomii i fizjologii, a także o zjawiskach społecznych i kulturowych związanych z ciałem. Obok informacji na temat płci, dojrzewania, niepełnosprawności i starości znalazło się tu omówienie takich zagadnień jak różnorodność, pewność siebie, względność ideałów urody czy prawo do stawiania granic.
Ta książka to niosące pozytywny, wzmacniający przekaz kompendium wiedzy o ludzkim ciele, a towarzyszące hasłom proste ćwiczenia i dowcipne ilustracje sprawiają, że jej lektura to świetna zabawa!
Książkę można zamówić tutaj: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę