Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Koncert Martin Listabarth – Dedicated

Koncert Martin Listabarth – Dedicated
📅 Data: poniedziałek, 20 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Austriackie Forum Kultury, ul Próżna 7/9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Jazz i muzyka klasyczna połączone ze sobą w niezwykle harmonijny sposób – na swoim drugim solowym albumie „Dedicated” wiedeński pianista i kompozytor Martin Listabarth kultywuje brzmienie, w którym melodia, radość gry i finezja muzyczna łączą się w porywający sposób.

Album „Dedicated” kontynuuje to, co autor zapoczątkował w swoim debiucie „Short Stories” z 2019 roku. Muzyka, która zachęca do marzeń i odpłynięcia w inne sfery, przyjemnie ciepłe i dostojne brzmienie, które chwyta nas łagodną ręką i nieuchronnie wciąga pod swój urok, melodie, które – czasem lekko taneczne i swingujące, czasem melancholijne w tonie – opowiadają różne historie, a wszystko to bez słowa.

„Każdy utwór na tej płycie jest dedykowany konkretnej osobie. Moim celem było zebranie opowieści od najróżniejszych kobiet i mężczyzn, których pasja do jakiejś dziedziny szczególnie mnie fascynuje. Szukałem w życiu i twórczości tych ludzi aspektów, które nie tylko inspirują mnie osobiście, ale które można również przełożyć muzycznie i tym samym stanowią punkt wyjścia dla danej kompozycji” – wyjaśnia artysta.

Oprócz licznych występów w Austrii koncerty Listabartha zaprowadziły go już do Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Chin. Swój aktualny program prezentował m.in. w wiedeńskim Musikverein, klubie jazzowym „Porgy & Bess", ORF Radiokulturhaus, a także na festiwalach takich jak „Jazzbühne Lech", „Klavierfestival Hainfeld" czy „Jazzwerkstatt Graz".

20.03.2023 (pon.), godz. 19.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny!

Organizatorzy: Konsulat Honorowy Austrii w Lublinie, Konsulat Honorowy Austrii w Katowicach, Konsulat Honorowy Austrii we Wrocławiu, Konsulat Generalny w Krakowie, Austriackie Forum Kultury

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę