Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Międzynarodowy projekt teatralny pt.: Pociąg Lustig – Pociąg wolności 2015

Międzynarodowy projekt teatralny pt.: Pociąg Lustig – Pociąg wolności 2015
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 25 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: piątek, 26 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Muzeum Kolejnictwa Towarowa 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W dniach 25 i 26 czerwca (czwartek, piątek) zapraszamy serdecznie do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie na międzynarodowy projekt teatralny pt.: „Pociąg Lustig – Pociąg wolności”.

Jest on zorganizowany w ramach XVI. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Czesko-Niemiecko-Żydowskiej pt.: „Dziewięć bram” i upamiętnia holokaust narodu żydowskiego.

Pociąg Lustig – Pociąg wolności 2015 jest symbolicznym przypomnieniem ofiar ludobójczej przemocy, które w różnych okresach masowej zagłady były przewożone pociągami towarowymi (np. w ramach likwidacji Żydów i Romów podczas drugiej wojny światowej i masakry Ormian podczas pierwszej wojny światowej)

Trasa tego wyjątkowego projektu prowadzi nie tylko przez stolice poszczególnych państw – Warszawę, Bratysławę i Pragę, które odegrały historyczną rolę w II wojnie światowej i są dziś naturalnymi ośrodkami kultury, ale zmierza też do miejsc, które są związane z tragiczną historią ubiegłego wieku. Są to przede wszystkim miejsca, gdzie wybudowano obozy zagłady – Terezín i Oświęcim. Prowadzi też przez miasta, które ucierpiały w okrutnej wojnie lub w wyniku bombardowań poniosły wielkie straty wśród cywilnej ludności – Łódź i Warszawę.

Pociąg międzynarodowego projektu teatralnego Pociąg Lustig – Pociąg wolności 2015 będzie zestawiony z zabytkowych wagonów kolejowych. Zabytkowe wagony pociągu będą wykorzystane jako oryginalne pomieszczenia, w których będą zainstalowane stałe i regionalne wystawy, oraz jako kino, gdzie będą wyświetlane czeskie filmy fabularne i dokumentalne o tematyce wojennej, ale również jako szatnie dla aktorów i muzyków.

Centralnym miejscem pociągu będzie tzw. wagon teatralny, który jest specjalnie zaadaptowany tak, że po przystawieniu na peron można z niego wybudować scenę, do której nawiązuje też mobilna widownia dla gości projektu. Oficjalnie widownia pomieści 320 widzów.

Program w dniach 25 i 26 czerwca:

16:00 – otwarcie wystaw i początek projekcji filmów pt.: „Diamenty nocy, „Transport z raju”, Colette”, Pociągi bez powrotu”

19:30 – wykład Agnieszki Witkowskiej-Krych pt.: „Opowieść o żydowskich mieszkańcach Warszawy”

21:00 – przedstawienie teatralne A. Lustig pt.: „Modlitwa za Katarzynę Horovitz”, reżyseria Petr Kracik.

Bilety wstępu na wydarzenie są BEZPŁATNE i można je zamówić pod adresem e-mail: vlaklustig@post.cz.

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z Działem Promocji i Marketingu, tel. 22 680 04 80 wew. 112, e-mail: promocja@muzkol.pl.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: film teatr wykład wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę