Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Premiera płyty Skubisz / Lemańczyk Cooperation - Stories about life and love

Premiera płyty Skubisz / Lemańczyk Cooperation - Stories about life and love
📅 Data: niedziela, 26 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


26 marca o godz. 18.00 zapraszamy na warszawską premierę płyty Stories about life and love formacji Skubisz / Lemańczyk Cooperation.

Wystąpią:
Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - słowo, instr. perkusyjne
Piotr Lemańczyk - gitara basowa
Tomasz Nowak - trąbka
Grzegorz Pałka – perkusja

To zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie, nieoczywiste kompozycje wybitnego kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza "Eskaubei" dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.

Zespół łączy w sobie świat jazzu elektrycznego i akustycznego, muzyczne tradycje i doświadczenia zarówno trójmiejskiej, jak i krakowskiej sceny jazzowej oraz poetycką wrażliwość. Pretekstem do utworzenia zespołu był koncert w ramach Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko w Rzeszowie, w lipcu 2021 roku. Był zadedykowany pamięci Tomasza Stańko, a w jego programie znalazły się również muzyczne i tekstowe odniesienia do życia i muzyki wybitnego trębacza. Hołd dla muzyka znalazł się również na płycie.

Album „Stories about life and love”, który ze Skubiszem i Lemańczykiem współtworzyli: Tomasz Nowak, Grzegorz Pałka i Wojciech Długosz „Mr Krime" ukazał się 13 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Afro Vibe.

Recenzje płyty:
Skubisz Lemańczyk Cooperation - Stories about Life and Love".
- Kreatywność muzyków oraz elokwencja literacka rapera zacierają się w jeden, pulsujący, muzyczny organizm epatujący nastrojem i brzmieniem długo pozostającym w pamięci słuchacza. - Dionizy Piątkowski, Era Jazzu.
- Panowie zwracają uwagę na niby oczywiste, ale zapomniane i zepchnięte na dalszy plan wartości, takie jak empatia, współprzeżywanie, bycie obok i miłość. Jazz, rap i spoken word jako recepta na mentalne zło XXI wieku. - Mateusz Kołodziej, Śląska Opinia.
- Boleśnie prawdziwe. Muzycznie przejmujące. Spokojnie niespokojne. - Paweł Międlar o singlu "Prawda".
- Overall, this is a most welcome return to the Jazz-Rap Fusion idiom by Skubisz, who is as always accompanied by excellent musicians, creating some relevant social criticism and life observations, which are not easy to hear but nevertheless absolutely necessary to keep one’s sanity. Kudos for keeping up the good work! - Adam Baruch, The Soundtrack of My Life.

Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę