Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Otwarta Scena: Ścięte żonkile | Teatr Krzesiwo

Otwarta Scena: Ścięte żonkile | Teatr Krzesiwo
📅 Data: niedziela, 02 kwietnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Wstęp wolny.
Rezerwacja biletów online lub w recepcji Domu Kultury >> link

„Ścięte żonkile” w wykonaniu teatru Krzesiwo to sceniczna opowieść o wykluczeniu i przemocy w stosunku do „Innego” widziana oczami drugich „Innych”. Scenariusz w sposób daleki od dosłowności odwołuje się do traumatycznych doświadczeń totalitaryzmów i jest swego rodzaju przestrogą w obliczu kierunku, do którego zmierza współczesne społeczeństwo.

Twórcy poprzez teatr próbują odpowiedzieć na szereg pytań: czy w godzinie próby bylibyśmy w stanie wyjść z własnego komfortu, żeby dać z siebie więcej niż zazwyczaj? Czy bylibyśmy w stanie ugościć Innych, pozbawionych domu i samotnych? Czy sprawdziłby się tak często deklarowany przez nas patriotyzm? Czy potrafilibyśmy bronić ludzkiej godności i podmiotowości i jak wiele bylibyśmy w stanie w tej walce poświęcić?

Premiera spektaklu w wersji online odbyła się 15 grudnia 2020. Przedstawienie w DK Kadr będzie pierwszym wystawieniem spektaklu w wersji z publicznością.

Scenariusz i reżyseria: Ryszard Polaszek.
Obsada: Anna Borysiak, Adam Franiak, Roman Franiak, Oliwia Idziak, Paweł Jaworski, Leszek Nurzyński, Michał Orchowski, Eryk Ozimek.

Teatr Krzesiwo istnieje od 1992 roku. W swojej twórczości dąży do jak najczystszej formy teatru. Największą rolę odgrywa słowo, stąd oszczędność rekwizytów i całkowity brak scenografii. Wyobraźnię widzów pobudzają obrazowe, przesycone emocjami dialogi, które w połączeniu z wykrzesaną przez aktorów ekspresją, budują intymną relację na linii widownia-scena.
Krzesiwo ma na swoim koncie wiele nagród na różnego rodzaju festiwalach teatralnych, w tym także międzynarodowych (m.in. Otwarty Festiwal Teatralny Odeon w Andrychowie, Międzynarodowy Festiwal „Dionizje” w Ciechanowie, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych „Igła” w Ostrołęce, Zamkowe Spotkania Teatralne w Szydłowcu, Festiwal Sztuki Teatralnej w Rybniku, Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie, Rypińska Wiosna Teatralna i wiele innych). Scenariusze wszystkich spektakli napisał założyciel i reżyser grupy Ryszard Polaszek. "Ścięte żonkile" są siedemnastym w jego dorobku.

Wstęp wolny.
Rezerwacja biletów online lub w recepcji Domu Kultury >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę