Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

"Warszawa od podwórza - Praskie Ballady"

"Warszawa od podwórza - Praskie Ballady"
📅 Data: sobota, 01 kwietnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


"Warszawa od podwórza - Praskie Ballady" na prima aprilis. To nie żart! Choć tego dnia usłyszycie sporo piosenek z dużą dawką humoru w aleganckim wykonaniu. Na koncercie zabrzmią współczesne ballady podwórzowe, czerpiące z poetyckiej codzienności Pragi i okolic splecione z dawnymi warszawskimi szlagierami w stylowych aranżacjach. Poznacie utwory z płyty Praskie Ballady, której premiera odbędzie się już w tym roku.
Dowiedzieć się będzie można między innymi, jak się mają praskie Syreny, czego nie lubi motorniczy Miecio Trąbka oraz jak bez jedzenia i spania bawić się na Gnojnej.

Alegancko zapraszamy na koncert "Warszawa od podwórza- Praskie Ballady" do Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2 pierwszego kwietnia o godzinie 19:00.
Bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Promocji Kultury od 20. marca.
Gościem specjalnym koncertu będzie Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYNIA

Wystąpią:
Justyna Jary- wokal
Artur Lipiński- perkusja, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Rytka- saksofon tenorowy i barytonowy
Janusz Tytman- mandolina, banjo, gitara
Mateusz Wachowiak- akordeon
Michał Zuń- kontrabas

czyli
Alegancka Kapela
skład instrumentalny:
wokal, akordeon, saksofon, kontrabas, bębny, mandolina, banjo

Zespół kontynuujący miejskie tradycje muzyczne- od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Alegancko zgarnął grand prix konkursu "Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic" /2021/. Kapela przygrywa na miejskich potańcówkach i retro recitalach. W razie potrzeby zagra także na weselach, czy rozwodowych rozchodniaczkach. W skład zespołu wchodzą uznani muzycy związani także z takimi składami jak na przykład Szwagierkolaska, Daab, T Love. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez dawne i współczesne dzielnicowe opowieści. Muzycy szczególnie upodobali sobie historie z Pragi Północ, gdzie mieszka i tworzy liderka zespołu- Justyna Jary.

Justyna Jary
wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka, instruktorka wokalna
Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)- Warszawska Artystka Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic (2021) i "Rockowanie. Gramy Maanam." (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media "Kobieta, która inspiruje 2020". Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stworzyła zespół PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę "Krwawe Ballady" z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Od 2016 roku współtworzy Alegancką Kapelą grającą taneczne szlagiery retro. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Od 13 lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę