Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Warszawa niezrównoważona. Co patodeweloperka mówi o dzisiejszym mieście? Wykład Łukasza Drozdy

Warszawa niezrównoważona. Co patodeweloperka mówi o dzisiejszym mieście? Wykład Łukasza Drozdy
📅 Data: poniedziałek, 27 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, al. Jana Pawła 45a/56 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Zapraszamy serdecznie do Księgarni Czarnego na Nowolipkach na pierwsze spotkanie z cyklu Tematy warszawskie. W poniedziałek 27 marca o godzinie 18:00 będziecie mieli okazję wysłuchać wykładu Łukasza Drozdy pt. „Warszawa niezrównoważona. Co patodeweloperka mówi o dzisiejszym mieście?”.

Warszawa to jeden z największych rynków pierwotnych nieruchomości w Europie, którego skala jest porównywalna na przykład z 10-milionowymi Czechami. Jak podlicza GUS, deweloperzy budują tu 96% z oddawanych rocznie do użytku mieszkań – dokładnie 114 razy więcej niż wynosi liczba nowych lokali komunalnych. Patodeweloperka intensywnie oddziałuje zatem na politykę mieszkaniową i rozwój przestrzenny Warszawy, kształtując model miasta niezrównoważonego, nieefektywnego w rozwiązaniu stojących przed nim wyzwań. Jakie są cechy warszawskiej patodeweloperki? Co można w tej materii zmienić? Wykład odbędzie się w dwudziestą rocznicę uchwalenia niesławnej ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2003 roku.

Łukasz Drozda – politolog i urbanista, doktor nauk o polityce publicznej. Adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW oraz wykładowca w School of Ideas Uniwersytetu SWPS. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Badacz z obszaru studiów miejskich zainteresowany szczególnie procesami stanowienia polityki miejskiej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz gentryfikacją. Autor książek: „Lewactwo. Historia dyskursu o polskiej lewicy radykalnej” (2015), „Uszlachetniając przestrzeń. Jak działa gentryfikacja i jak się ją mierzy” (2017), „Dwa tysiące. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji w XXI wieku” (2018), „Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni” (2019) oraz „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce” (2023).

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie odbędzie się w sali na poziomie -1.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę