Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

O zgodzie i granicach - warsztaty ruchowe z Izabelą Maksymowicz

O zgodzie i granicach - warsztaty ruchowe z Izabelą Maksymowicz
📅 Data: środa, 29 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, MAL Grójecka 109 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Taniec jako sztuka relacji ze sobą i innymi – o zgodzie i granicach
Każdy ruch jest dobry, jeśli jest prawdziwy – powtórzę za Labanem. A co, jeśli obok siebie poruszają się dwa ciała, co się wtedy może zdarzyć?...

Zapisy: link

Będziemy się poruszać tak, jak potrafimy i umiemy, ale zapraszam Was do zabrania ze sobą na ten warsztat swojej ciekawości i otwartości na nowe. Spotkamy się ze sobą w ruchu bez stawiania sobie oczekiwań i wyzwań. Będziemy dla swoich ciał troskliwymi przyjaciółmi, nie trenerami. Zajmiemy się nimi z radością, ale i uważnością na to, gdzie kończę się Ja, a zaczyna Drugi Człowiek, towarzysz w ruchu.
Sięgniemy do tańca intuicyjnego, ruchu kreatywnego, medytacji dynamicznej, elementów improwizacji kontaktowej i zasady świadomej zgody. Będziemy improwizować w zaproponowanych strukturach ćwiczeniowych, tańczyć, poruszać ciała wobec innych ciał, mówić i słuchać – rozmawiać!, bawić się i odpoczywać. Poszukamy swoich granic i zaopiekujemy się nimi, zachowując uważność na granice innych.
Wykorzystamy narzędzia z zakresu terapii tańcem i ruchem (DMT) oraz somatyki w tańcu i ruchu, z uwzględnieniem elementów języka ruchu Laban-Bartenieff.

Co będziemy robić:
Poruszać się, poruszać kogoś, wchodzić w kontakt i wychodzić z niego, akceptować i odmawiać, sprawdzać: "jak się z tym mam?", poznawać, bawić, przyglądać się, odczuwać w ciele, zaciekawiać, czy coś nowego mogę zaprosić do swojego sposobu poruszania się, sprawdzać w bezpiecznej atmosferze, jak mi w relacjach ruchowych z innymi. Przede wszystkim (mam taką nadzieję): uśmiechać szeroko i dobrze bawić.

Czego nie będziemy:
Oceniać: siebie i innych, wyśmiewać, współzawodniczyć, rywalizować, przekraczać granic bez zgody, nadużywać własnych ciał i zaufania osób współćwiczących.

Dla kogo:
Wiek i płeć uczestnika nie ma znaczenia, jednak warsztat jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Grupa do 8-12 osób.
Będziemy pracować z uwzględnieniem idei consentu (świadomej zgody) w bezpiecznej i inkluzywnej atmosferze. Na warsztacie nie ma miejsca na uprzedzenia.
Warsztat będzie przeprowadzony w języku polskim. Ponieważ część proponowanych ćwiczeń będzie przeprowadzana werbalnie i w parach, konieczna jest znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym.
Jeśli masz problemy zdrowotne wpływające na mobilność ciała, na początku warsztatu będzie czas i przestrzeń, by zgłosić ewentualne ograniczenia, tak, bym mogła je uwzględnić w proponowanych aktywnościach. Warsztat nie wymaga jednak uprzedniego przygotowania ruchowego, tylko entuzjazmu 🙂.

Zachęcam: zadbaj o siebie, swoje granice i potrzeby i nie przekraczaj się. W każdej chwili można przerwać ćwiczenie, jeśli nie będzie komfortowe. Każde proponowane ćwiczenie jest zaproszeniem, nie przymusem. Twoje NIE jest ważne.

Co zabrać:
Ubierz się wygodnie na cebulkę, tak by było Ci wygodnie tańczyć i weź ze sobą wodę. Możliwe, że się na początku troszkę spocimy, żeby się trochę ożywić i rozruszać 🙂

Przeciwwskazania:
Ten warsztat może nie być dla Ciebie najlepszą propozycją, jeśli doświadczasz silnego lęku w kontaktach interpersonalnych lub lęku przed dotykiem – mimo że każdy ewentualny dotyk będzie poprzedzony zapytaniem o zgodę. Każdy z uczestników jest odpowiedzialny za uważność na swoje emocje i zaopiekowanie się swoimi potrzebami.

Warsztat poprowadzi Iza Maksymowicz.
Do zobaczenia!

O mnie:
Bliski mi jest labanowski koncept: człowiek porusza się, by spełniać swoje potrzeby. Po latach szukania własnej formuły na ruch znalazłam odpowiedź: trzeba się ruszać we wszystkich kierunkach, a następnie usiąść, uśmiechnąć się i... odpocząć 😉
Zawodowo po dwudziestu latach pracy zawodowej niezwiązanej z ruchem robię zwrot o 180 stopni: Aktualnie kończę kurs szkoleniowy Znajomości Technik Terapii Tańcem i Ruchem w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba w Warszawie. Niniejszy warsztat jest pracą zaliczeniową realizowaną w ramach tego kursu.
Od roku każdą wolną chwilę spędzam, ucząc się improwizacji kontaktowej na kursach i warsztatach oraz pogłębiam wiedzę z obszaru somatyki ruchu. Kiedy nie tańczę kontaktu, to tańczę taniec intuicyjny lub 5Rytmów, włóczę się po lesie, jeżdżę rowerem oraz rozmawiam z ludźmi. Pasjami! Z zetknięcia tych dwóch obszarów: ruchu i rozmowy wyewoluowała moja potrzeba zapraszania ludzi do poruszania się i bycia poruszonym, znajduję to wielce poruszającym. Fascynuje mnie szczególnie, jak głośno mówią ciała, kiedy czegoś mocno nie chcą i jak bardzo to ignorujemy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę