Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Weekend z wystawą "After Year Zero": promocja książki (piątek) + wykład/performans Paula D. Millera aka DJ Spooky (sobota)

Weekend z wystawą "After Year Zero": promocja książki (piątek) + wykład/performans Paula D. Millera aka DJ Spooky (sobota)
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 26 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: sobota, 27 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na dwa wydarzenia towarzyszące wystawie "After Year Zero".

26 czerwca 2015 (Piątek), 19:00

W piątek 26 czerwca odbędzie się spotkanie z artystami, autorami i redaktorami książki "After Year Zero" wydanej właśnie przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Haus der Kulturen der Welt w Berlinie.

Gośćmi warszawskiej premiery książki „After Year Zero” są: artysta i znawca afrofuturyzmu Kodwo Eshun (The Otolith Group), nigeryjski badacz literatury Denis Ekpo, pracujący obecnie nad manifestem „sztuki post-afrykańskiej”, krytyczka i kuratorka z Bombaju Nida Ghouse, historyczka sztuki, kuratorka nowojorskiego Metropolitan Museum of Art Clare Davies oraz Jihan El-Tahri– egipska dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych o postkolonialnej Afryce.

Krótkim prezentacjom towarzyszyć będzie dyskusja z udziałem redaktorów książki i kuratorów wystawy, Annett Busch i Anselma Franke, którą poprowadzi Katarzyna Bojarska.


27 czerwca 2015 (Sobota), 19:00

Natomiast dzień później, w sobotę 27 czerwca gościem Muzeum będzie Paul D. Miller aka DJ Spooky, artysta, kompozytor i pisarz, który w wykładzie/performansie w unikalny dla siebie sposób rozszyfruje afrofuturyzm, używając do tego technik dj'skich (miksów i pętli) oraz materiałów wizualnych.

Jak twierdzi Ytasha Womack, afrofuturyzm znajduje się na „przecięciu kultury afro-amerykańskiej, technologii, wyobraźni, wyzwolenia oraz… mistycyzmu… tam, gdzie przyszłość spotyka się z przeszłością.”

Paul D. Miller aka Dj Spooky, współautor aplikacji dj’skiej na iPada, która pobrana została 12 milionów razy, oraz redaktor książki „Imaginary App”, zgłębiać będzie, jak technologia wyznaczała i wciąż wyznacza to, jak urzeczywistnia się przyszłość.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert spotkanie wykład inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama