Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bogdan Frymorgen w Najlepszej Księgarni

Bogdan Frymorgen w Najlepszej Księgarni
📅 Data: czwartek, 30 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia Cieszkowskiego 1/3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy serdecznie na spotkanie z gościem z samego Londynu! Do Warszawy przyleci Bogdan Frymorgen, korespondent RMF FM w angielskiej stolicy, żeby porozmawiać z Wojtkiem Szotem o swojej literackiej twórczości. Będziemy rozmawiać przede wszystkim o książkach autora wydanych przez Wydawnictwo Austeria: "Okruchy większej całości", "Sena", "Frymografia", "Początek wszystkiego".

Będziemy dla Was, jak zwykle, w księgarni i online na naszym fejsbuku. W trakcie spotkania kupicie książki w promocyjnych cenach.

O autorze:
Kurator i wydawca, autor albumów fotograficznych i wystaw, studiował anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez dwadzieścia cztery lata pracował dla Serwisu Światowego BBC. Mieszka w Londynie, jest korespondentem radia RMF FM. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i rady nadzorczej Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie.

O najnowszej książce "Początek wszystkiego":
Początek wszystkiego jest trenem napisanym po śmierci matki. Frymorgen przeżywa ją z dziecięcą szczerością, ale prowadzi przez labirynt uczuć dorośle, bez melodramatu. Jesteśmy świadkami stopniowego oswajania żałoby. Autor nazywa ją potworem: „Czasami ocieka śluzem, innym razem nosi zatruty pióropusz i wściekle miota ogonem. Może też przybrać postać niewinną – łasi się wtedy puszyście, by w ułamku sekundy wbić zęby w aortę”. Kronika Frymorgena posiada swój muzyczny rytm i intensywność zróżnicowaną batutą czasu. Wewnętrzne impresje przeplatane są lapidarnymi wspomnieniami. Czasami punktem wyjścia jest złożony pod mikroskopem kadr z rodzinnego albumu, innym razem odległa historia, która uniwersalizuje najprostsze doświadczenia. Momentami brutalna, ale i rozbrajająco czuła książka, jest zapisem bolesnego rytuału przejścia. Dla jednych będzie projekcją nieuniknionego, dla innych powtórką z zaliczanego cierpienia. To emocjonalna transfuzja z żyły do żyły. Warto ją przeżyć."

Opis pochodzi z wydawcy

Do zobaczenia w księgarni!

Najlepsza Księgarnia
Cieszkowskiego 1/3
wejście od ul. Słowackiego

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️