Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Edukacja z energią - otwarta dyskusja

📅 Data: czwartek, 25 czerwca 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


Energia w kontekście kulturowym, społecznym i edukacyjnym!
Czy energetyka to tylko polityczne i ekonomiczne strategie, czy raczej nasze codzienne działania, nasza świadomość i nasze postrzeganie świata? Jak komunikować, czy istnieje język ekologiczny? Jak bardzo edukacja może wpłynąć na zachowania społeczne? Jaka jest rola i jakie są granice edukacji? Czy poprzez sztukę i ekologię możemy dotrzeć do szerszej grupy odbiorców? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć podczas dyskusji panelowej:

Markus Bruggaier - drugi waltornista w Staatskapelle Berlin, inicjator projektu Orkiestra Zmian
Ilona Otto - Poczdamski Instytut Badań Skutków Zmian Klimatu – ekspertka w dziedzinie badań społecznych i ekonomicznych następstw zmian klimatu
Alicja Osińska - uczennica Zespołu Szkół nr 55 im. gen. Stanisława Maczka w Warszawie
Melina Pascal Remuss - uczennica Gimnazjum „Unter den Eichen” w Uetze
Sven Prien-Ribcke - Leuphana Uniwersytet w Lüneburgu, Instytut Komunikacji Środowiskowej – koordynator międzyprzedmiotowego programu studiów Nauka ponosi odpowiedzialność
Adrianna Skorupska – analityczka w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, dyplomacja samorządowa, zaangażowanie władz lokalnych w projekty energetyczne
Ewa Sufin-Jacquemart - prezeska zarządu Fundacji Strefa Zieleni i aktywistka Partii Zieloni, socjolożka, doradczyni ds. zrównoważonego rozwoju
Moderator Piotr Buras – dziennikarz, niemcoznawca, dyrektor Warszawskiego Biura European Council on Foreign Relations (ECFR)

Dyskusja odbędzie się w ramach projektu edukacyjnego „Z energią wiatru, słońca i wody”, prowadzonego przez Goethe-Institut i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w kooperacji z instytucjami partnerskimi, między innymi z Przedstawicielstwem Fundacji Heinricha Bölla w Warszawie, Krytyką Polityczną, Instytutem Studiów Wschodnich/Forum Energetycznym, Fundacją Krzyżowa. Projekt skierowany jest do polskich gimnazjalistów i ich rówieśników w Niemczech. Obok polskich i niemieckich ekspertów w dyskusji otwartej wezmą udział dwie uczennice, Melina Pascal Remuss i Alicja Osińska, które zostały wybrane demokratycznie przez uczniów podczas obozu naukowego w Krzyżowej do reprezentowania w debacie opinii młodego pokolenia.
Projekt ma na celu zwiększenie motywacji do nauki języków obcych oraz przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, też w aspekcie rozwoju rynku pracy. Ważnym elementem jest również współpraca młodych naukowców z Polski (Politechnika Warszawska) i Niemiec (Poczdamski Instytut Badań Skutków Zmian Klimatu) z uczniami.
Nawiązując do aktualnej tematyki energii, ekologii i ochrony środowiska projekt ma za zadanie również zmianę myślenia na proekologiczne i w kategoriach zrównoważonego rozwoju.

Więcej na temat projektu: link

Projekt został objęty patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Bundesministerium für Umwelt, Naturschutz, Bau und Reaktorsicherheit.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę