Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

KINO.LATO 2015: Dzikie musicale – kino letnie przez Zamkiem Ujazdowskim

KINO.LATO 2015: Dzikie musicale – kino letnie przez Zamkiem Ujazdowskim
📅 Data: sobota, 11 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


W sobotnie wieczory lipca i sierpnia do Zamku Ujazdowskiego powróci duch midnight movies – nocnych pokazów kultowych filmów. Tym razem Kino.Lab pokaże musicale – i to jakie!

Na sensach pod chmurką Christopher Lee stanie na czele demonicznego, ale rozśpiewanego kultu (Kult), a z kosmicznej transseksualnej Transylwanii przybędzie doktor Frank N. Furter (The Rocky Horror Picture Show). Gangsterzy będą tańczyć w rytm Tollywoodu (Wojownik) albo bujać się w jamajskiej Nierównej walce - filmie, który zapoczątkował w latach siedemdziesiątych modę na reaggae. Powróci także krwiożercza, ale i śpiewająca roślina.

Pokazy odbędą się w żółtym pawilonie przed Zamkiem Ujazdowskim, w razie złej pogody zostaną przeniesione do sali kinowej.

Start po zmroku (lipiec o 22:00, sierpień 21:30)!
Wstęp bezpłatny.

04.07, Lakier do włosów (Hairspray), reż. John Waters, USA 1988
Jedyna słuszna i prawdziwa wersja filmu o tym tytule. Historia pulchnej nastolatki, która za wszelką cenę chce dostać się do ulubionego telewizyjnego programu tanecznego. Zdaniem Johna Watersa Lakier do włosów to koń trojański – film o niezwykle subwersywnej sile. Przeniknął on do kultury popularnej jako poruszający, ale nieco pocieszny film taneczny, tylko po to, żeby rozsadzać zadowolony z siebie mainstream od środka. Można wątpić w tę teorię, ale nie zmienia to faktu, że Lakier do włosów to zarazem roztańczona, kiczowata komedia oraz mocny portret stosunków społecznych i obyczajowych Ameryki.

11.07, Krwiożercza roślina (Little Shop of Horrors), reż. Frank Oz, USA 1986
Plejada gwiazd kina lat osiemdziesiątych – z Rickiem Moranisem, Billem Murrayem oraz Stevem Martinem na czele – w komediowym musicalu o toksycznej, międzygatunkowej miłości. Fajtłapowaty Seymour wierzy, że zdobędzie miłość z pomocą wielkiej, mięsożernej rośliny. Ta jednak wymaga coraz więcej poświęcenia... Stylowy remake komedii z lat 60 w reżyserii Franka Oza, współtwórcy Muppetów oraz... Yody!

18.07, Priscilla, królowa pustyni (The Adventures of Priscilla, Queen on the Desert), reż. Stephan Elliott, Australia, Wielka Brytania 1994
Dwóch transwestytów - Mitzi (Hugo Weaving) i Felicia (Guy Pearce) oraz transseksualista Bernadette (Terence Stamp) zarabiają na życie występami na scenie. Wyruszają do niewielkiego miasteczka na prowincji, by dać tam show. Zdobywają autokar, który przemalowują na różowo i przemierzają australijską pustynię. Musicalowe kino drogi.

25.07, Cały ten zgiełk (All that jazz), reż. Bob Fosse, USA 1979
Roy Schneider to tym razem nie detektyw, nie kardynał albo ratownik, ale charyzmatyczny choreograf i reżyser-alkoholik, który przed ostatnim występem na scenie życia, przeprowadza rachunek sumienia. Musicalowa autobiografia Boba Fosse'a, legendy amerykańskiego show biznesu to arcydzieło montażu i choreografii, a zarazem jeden z najbardziej osobistych filmów w historii.

1.08, Wojownik (Pokiri), reż. Puri Jagannath, Indie 2006
8.08, Kult (The wicker man), reż. Robin Hardy, Wielka Brytania 1973
15.08, Upiór z raju (Phantom of the paradise), reż. Brian De Palma, USA 1974
22.08, Nierówna walka (The hardey They Come), reż. Perry Henzell, Jamajka 1973
29.08, The Rocky Horror Picture Show, reż. Jim Sharman, Wielka Brytania, USA 1975

Kino.Lab Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa
pokazy w żółtym pawilonie przed Zamkiem Ujazdowskim

FB: link
www: link
www: link
Kontakt: prokino@csw.art.pl

Patronat medialny: KINO, Filmweb.pl, Gazeta.pl, Wyborcza.pl, CoJestGrane, TOK FM, Elle, Elle Decoration, Aktivist, artinfo.pl, STOLICA

Współpraca: Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę