Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"TISCHNER. PODRÓŻ" XI WYPOMINKI TISCHNEROWSKIE "NIEOBECNI SĄ NAJBLIŻEJ"

"TISCHNER. PODRÓŻ" XI WYPOMINKI TISCHNEROWSKIE "NIEOBECNI SĄ NAJBLIŻEJ"
📅 Data: poniedziałek, 29 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W piętnaście lat po śmierci księdza Józefa Tischnera, Fundacja „Świat ma Sens”, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Kazimierz Tischner (jego najmłodszy brat), przypominają związki księdza profesora z Podhalem oraz starają się odpowiedzieć na pytanie „Jak by dzisiaj opisał Polskę”.

Kiedyś ks. Tischner, mistrz celnych powiedzeń, jako juror Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zażartował, że polskie kino umacnia go w celibacie. I rzecz jasna nie był to komplement pod adresem ówczesnego polskiego filmu.
Dlatego w Muzeum Polin zastanowimy się wspólnie nad możliwymi odpowiedziami na pytanie "Polska czyli co nas utwierdza w mentalnym celibacie?". Zastanowimy się, czy i jak dzisiejsza Polska zniechęca do siebie swoich obywateli. W debacie wezmą udział: ksiądz Adam Boniecki, poeta Wojciech Bonowicz, prof. Marcin Król oraz prof. Wiktor Osiatyński.

Spotkaniu będzie towarzyszyła muzyka z Podhala w wykonaniu kapeli „Rodzina Lassaków” oraz Jana Karpiela-Bułecki. Będzie także wystawa fotogramów autorstwa Piotra Ussa Wąsowicza związanych z księdzem Tischnerem, pokazy fragmentów filmów o Tischnerze oraz prezentacja książki „Tischner. Podróż” Witolda Beresia i Artura Więcka „Barona”.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧