Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ARPAD FORGO FORMULA wystawa obiektów węgierskiego artysty

ARPAD FORGO FORMULA wystawa obiektów węgierskiego artysty
📅 Data rozpoczęcia: środa, 17 maja 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: sobota, 10 czerwca 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Galeria Sztuki MILANO Aleja Waszyngtona 2a, Warszawa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ARPAD FORGO FORMULA
Najnowsza wystawa Arpada Forgo w Galerii Milano to efekt dwumiesięcznego pobytu artysty w rezydencji Jardin Rouge w Maroku. Po powrocie do domu, pełen twórczych inspiracji, stworzył nowy cykl obiektów specjalnie na ten pokaz.
Galeria nawiązała współpracę z Arpadem w 2011 roku, kiedy uczestniczył w Programie Wyszehradzkich Rezydencji Artystycznych w Warszawie.

W ostatnich latach prace Árpáda Forgó były szeroko prezentowane, w tym na wystawach indywidualnych w Anya Tish Gallery w Houston i Schlieder Contemporary we Frankfurcie, a także na wystawach zbiorowych w Ludwig Museum i Vasarely Museum w Budapeszcie, w Museum Ritter, Galerie Biesenbach w Kolonii., a także w Waldenbuch / Niemcy/. Autor uczestniczył w kilku programach rezydencji artystycznych prestiżowych instytucji i organizacji, takich jak Mark Rothko Art Center Daugavpils na Łotwie oraz Josef and Anni Albers Foundation w Connecticut w USA. W latach 2019-2020 był stypendystą Fundacji Pollock-Krasner.

Wystawa FORMULA to seria ostatnich prac artysty łącząca ideę poprzednich cykli symetrycznych prac domkniętych w przestrzeni prostopadłościanu i ostatnich projektów z wykorzystaniem metody kształtowania płótna. Tytuł wystawy nawiązuje do stosunku artysty do malarstwa: pracy z modułowością i eksperymentowania ze zmiennością kształtów w ramach z góry określonego systemu, reguł. W najnowszej serii modułowe kompozycje z wykorzystaniem formowanego płótna są ograniczone liniami figury prostokąta, skutkiem czego, w obrębie każdej z prac, pojawiają się liczne kolizje przeciwstawnych cech jej elementów: miękkich i twardych, ostrych i łagodnych, płaskich i przestrzennych, błyszczących i matowych, widocznych i ukrytych. Prace delikatnie balansują na pograniczu malarstwa i rzeźby.

Árpád nieustannie kwestionuje percepcję widza zarówno poprzez rodzaj ukształtowania płaszczyzny, jak i wykorzystany w pracach materiał. Można by mylnie pomyśleć, że obiekty wykonane są z ceramiki, szkła czy skóry, a tymczasem Forgo wykorzystuje tradycyjne materiały, takie jak płótno , drewno oraz farby akrylowe.

Pomimo często stosowanych w twórczości artysty ostrych, geometrycznych i architektonicznych kształtów, jego wyjątkowe prace oferują widzowi swoistą intymność i w sposób wrażliwy odnoszą się do przestrzeni.

Zapraszamy na wernisaż w środę, 17 maja 2023 r. o godzinie 19.
Milano Galeria Sztuki 17.05- 10.06.2023
03-910 Warszawa, Al. J. Waszyngtona 2a, tel. 22 6175403

Sponsorzy wydarzenia:
Instytut Liszta Węgierskie Centrum Kultury Warszawa
Firma transportowa Raorg TransLOG Kft

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️